w

Legionella: Nie żyją kolejne dwie osoby!!!

Źródło: Polsat News

Kolejne niepokojące wieści napłynęły z Rzeszowa. Umarli kolejni pacjenci zarażeni Legionellą. Liczba ofiar legionelli wzrosła do 18. Sanepid wydał specjalne oświadczenie oraz ważne wytyczne dla szkół.

18 ofiar legionelli: zmarli mieli od 53 do 98 lat.

Sponsorowane

Dziś podano informacje o śmierci kolejnych dwóch osób. Do tej pory na legionellę zmarło 18 osób: 9 mężczyzn i 9 kobiet. Zmarli to osoby w wieku od 53 do 98 lat. Większość z nich miała inne poważne schorzenia. Jeśli chodzi o osoby zarażone przebywające w szpitalach to jest to dzisiaj 157 pacjentów. W ciągu doby przybyło jedynie dwie osoby zarażone. Czyżby akcja dezynfekcji wodociągu przeprowadzona na minionym weekendzie przyniosła pożądane skutki? Na ten moment ciężko o pochopne wnioski. Wiadomo jedynie, że Sanepid pobrał do badań 103 próbki. Wyniki pierwszych 9, które otrzymano w poniedziałek wskazują, że źródłem zakażeń jest ciepła woda. W 4 z 9 próbek pobranych 18 sierpnia odnotowano obecność bakterii. W dwóch z nich stężenie było tak wysokie, że z powodzeniem mogło powodować zakażenie np. podczas brania prysznica. Były to próbki z obiektów użyteczności publicznej.

Nowe wytyczne dla szkół.

Sponsorowane

\W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym Sanepid wydał wytyczne dla szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Zgodnie z nimi, aby zatrzymać namnażanie się bakterii woda w kranach powinna mieć 55 stopni Celsjusza, a w podgrzewaczach 60 stopni. W dokumencie znalazła się również informacja o „płukaniu wewnętrznych systemów wodociągowych wody ciepłej i zimnej” i „utrzymywaniu urządzeń i wewnętrznego systemu wodociągowego pod kontrolą”. Sanepid przypomniał również o kontroli odpowiedniego poziomu pH wody i stężenia środków dezynfekcyjnych.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane