w

Niespodziewane zmiany w referendum. Nagła decyzja PiS.

Całkiem niedawno ogłoszono treść pytań, które miały się pojawić podczas referendum 2023. Dziś do Sejmu zgłoszono wniosek z propozycją pytań. Okazuje się, że PiS już wprowadził zmiany i treść pytań w referendum brzmi inaczej, niż było to na początku. Jakie zmiany wprowadziła partia rządząca?

Partia rządząca ogłosiła, że referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych, czyli 15 października. Pierwsza wersja pytań referendalnych pojawiła się niecały tydzień temu. Dziś już wiemy, że PiS wprowadził zmiany w ich treści. Warto się z nimi zapoznać.

Sponsorowane

Zmiany w referendum: dwa pytania brzmią inaczej.

Według pierwszej ogłoszonej wersji Polacy mieli odpowiedzieć na pytania:

  1. „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”
  2. „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?”
  3. „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”
  4. „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”
Sponsorowane

I tak.

Pierwsze pytanie po zmianach brzmi następująco:

„Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”

Drugie pytanie również uległo zmianie:

Sponsorowane

„Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”.

W trzecim i czwartym pytaniu nie wprowadzono zmian w treści, ale zamieniono ich kolejność. I tak czwarte znalazło się na miejscu trzecim i na odwrót. Ostateczną decyzję w sprawie wniosku poznamy 17 sierpnia.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane