w ,

Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie z marszu Wolności. Pod postem zawrzało

Kuba Wojewódzki w ostatnim czasie wziął udział w akcji charytatywnej Positive Ways, w której zbierał pieniądze na hospicja dla dzieci. Mimo podróży po Polsce, Wojewódzki zdążył pojawić się na Marszu Wolności organizowanym przez opozycję. Kuba dodał w mediach społecznościowych zdjęcie z tego wydarzenia i mocno podzielił internautów.

Kuba Wojewódzki słynie z tego, że nie owija w bawełnę i ma mocno sprecyzowane poglądy. Zdecydowanie nie jest mu po drodze z obecnym obozem rządzącym. W związku z tym celebryta na swoim Instagramie zamieścił informacje, kiedy i gdzie Marsz Wolności się odbędzie. Zdjęcie na którym pozuje z Lechem Wałęsą podpisał:

Sponsorowane

„Młodzi ludzie często z dumą w głosie mówią „Nie interesuję się polityką!”. Tym samym z dumą w głosie mówicie: Nie interesuje mnie standard mego życia. Moje zdrowie. Moja wolność wygłaszania opinii. Moja praca. Moje prawa. Moja przyszłość. Moja ciąża. Mój partner. Mój dostęp do kultury. Moja prywatność. 4 czerwca. Wielki Marsz. Warszawa. Godzina 12:00. Plac na Rozdrożu”

Wojewódzki pojawił się na Marszu

Sponsorowane

Natomiast 3 marca znany prezenter dodał jednoznaczną grafikę Bartka Kielbowicza, którą podpisał: „8 lat w cyrku wystarczy”. Fani Wojewódzkiego zastanawiali się, czy Kuba pojawi się na marszu, który tak aktywnie promuje. Tym bardziej, że w tym czasie brał on udział w akcji charytatywnej, która polegała na przejeździe luksusowymi samochodami przez Polskę i zbiórce środków na hospicja dziecięce. Okazało się, że akurat w niedziele, kiedy odbywał się marsz, Positive Ways miało dotrzeć pod Pałac Kultury i Nauki. Biorąc pod uwagę zdjęcie, jakie wrzucił tego dnia Wojewódzki, można przypuszczać, że na Marsz Wolności udało mu się zdążyć. W poście widzimy zdjęcie banera, na którym pisze:

„4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. A ja znów na to czekam”

Internauci podzieleni. Pod postami Kuby zawrzało

Sponsorowane

Jednak nie był to jedyny wpis, który wrzucił Kuba tamtego dnia. Poza nim około godzony 14-stej na profilu dziennikarza pojawiło się zdjęcie koszulki, na której widzimy Jarosława Kaczyńskiego z zasłoniętymi oczami i napisem: „Poszukiwany Jarosław K.”. Pod postami Kuby zawrzało. Grono osób poparło celebrytę, jednak znaleźli się i tacy, którym bardzo nie spodobało się tak mocne wyrażanie poglądów:

„Kaczyński szczuje na jednych, Tusk szczuje na drugich. A ręka rękę myje. Dziwie się, że ludzie jeszcze nie zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi”

„Reżimowe dziecko, reżimowi ludzie, reżimowy układ. Ale rozumiem postawę – ciężko się przyznać, ciężko rozliczać starych aparatczyków z układów i sowieckich zależności. I jeszcze popierając taką nienawiść i agresję przez pańskich kolegów i towarzyszy…”

Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane