w ,

Trwa niezapowiedziana wizyta Księcia Williama w Polsce

Wizyta księcia Williama w Polsce do samego końca była utrzymywana w tajemnicy, głównie ze względów bezpieczeństwa. Jej celem jest budowanie pozytywnych relacji polsko-brytyjskich.

Na dziś zaplanowane jest złożenie wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza, a także spotkanie księcia Williama z Andrzejem Dudą. Marcin Przydacz- szef Biura Polityki Międzynarodowej wytłumaczył, dlaczego wizyta do samego końca była utrzymywana w tajemnicy:

Sponsorowane

„Proszę pamiętać, że i dwór brytyjski i my, jako dyplomacja, nie zawsze działamy w tej logice, w której działają media. My chcemy, aby ta wizyta przeszła jak najbardziej bezpiecznie, jak najbardziej przyjaźnie, budująco polsko-brytyjskie relacje”

Wizyta księcia Williama w Polsce rozpoczęła się od spotkania z żołnierzami

Sponsorowane

Z informacji podanych przez „Fakt” wiemy, że samolot rodziny królewskiej w środę wylądował na lotnisku Jasionka, a pierwszym punktem wizyty było spotkanie z żołnierzami. Książe William odwiedził medyczne centrum tranzytowe i jednostkę wojskową w Rzeszowie. Podkreślił, że docenia pracę żołnierzy i chciał tym spotkaniem wyrazić dla nich uznanie i szacunek. Odwiedził zarówno polskich jak i brytyjskich żołnierzy z pułku Queen’s Royal Hussars, którzy stacjonują na podkarpaciu.

„Dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam oddziałami i wysłuchać ich historii oraz wyrazić uznanie dla ich służby. Jestem poruszony ich pasją i wspólną determinacją w obronie naszej wspólnej wolności”

dodał Książe

Książę spotkał się również z uchodźcami przebywającymi w Warszawie

Sponsorowane

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z uchodźcami, którzy przebywają w punkcie przy ul. Wołoskiej w Warszawie. W tym spotkaniu towarzyszył Williamowi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Książę William podkreślił wielką rolę Polski i Wielkiej Brytanii w pomocy narodowi ukraińskiemu:

„Nasze narody łączą silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, te więzi stają się jeszcze silniejsze”

„Chcę również złożyć hołd inspirującej postawie Polaków. Otworzyliście swoje serca dokładnie tak, jak otworzyliście swoje domy”

powiedział w pierwszym przemówieniu Książe William
Sponsorowane

Wizyta Księcia Williama to wydarzenie historyczne, które ma pogłębić relacje polsko-brytyjskie. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 6 lat temu w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane