w

Zaskakujące oświadczenie majątkowe nowej minister zdrowia, Katarzyny Sójki

Od wtorku Adam Niedzielski nie pełni już funkcji ministra zdrowia. Premier Morawiecki ogłosił, że jego miejsce zajmie posłanka PiS, Katarzyna Sójka. W związku z tym w Internecie pojawiło się zaskakujące oświadczenie majątkowe Sójki. Dlaczego zaskakujące? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

Katarzyna Sójka jest lekarzem, internistą z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnich wyborach posłanka PiS zdobyła 15 860 głosów. Startowała z okręgu numer 36 Kalisz. Dotychczas Katarzyna Sójka była członkinią sejmowych komisji m.in. polityki społecznej, rodziny, zdrowia, leśnictwa i ochrony środowiska. A jak prezentuje się jej oświadczenie majątkowe z 2022 roku?

Sponsorowane

Oświadczenie majątkowe Katarzyny Sójki

37,5 tys. oszczędności w roku 2022, czyli o ponad 14 tys. więcej niż w 2021. Co ciekawe nowa minister zdrowia nie zadeklarowała, by była właścicielką domu/ mieszkania/ czy samochodu. Poinformowała jedynie, że jest w posiadaniu niezabudowanej działki, kupionej w lutym 2017 roku od Skarbu Państwa o wartości 60 tys. złotych. Sójka zadeklarowała, że otrzymała 152 tys. uposażenia poselskiego i ponad 45 tys. z diety parlamentarnej. Z tytułu umowy zlecenia zarobiła w 2022 roku -12 tys. złotych. W oświadczeniu nowej minister nie ma żadnej wzmianki o jakichkolwiek składnikach mienia ruchomego powyżej 10 tys. złotych, a także o kredytach czy pożyczkach przekraczających 10 tys. złotych.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane