w

Dziennikarz TVN24 zmiażdżył na antenie szefową Krajowej Rady Sądownictwa

Kompromitacja szefowej KRS: O tym wywiadzie szefowej Krajowej Rady Sądownictwa ciężko będzie zapomnieć. Dagmara Pawełczyk-Woicka wystąpiła w programie TVN24 „Kampania #BezKitu” i wypadła jakby to powiedzieć… wyjątkowo niekorzystnie. Dziennikarz TVN Radomir Wit, wyczuwając jej niewielkie pojęcie w temacie, wprost zmiażdżył szefową KRS-u, nie zostawiając na niej suchej nitki.

Ten piątkowy wieczór Dagmara Pawełczyk-Woicka zapamięta na długo. Szefowa KRS-u wystąpiła w programie znanego dziennikarza Radomira Wita. Radomir jest jednym z dziennikarzy TVN24, którzy wprost sieją postrach wśród swoich rozmówców. Dziennikarz jest zawsze doskonale przygotowany, dociekliwy i nie ustępuje dopóki nie otrzyma odpowiedzi na konkretne pytanie. Wit słynie również z tego, że niezależnie od opcji politycznej, wszystkich traktuje w ten sam sposób i nikt nie znajdzie u niego taryfy ulgowej. Tak było i tym razem. Choć trzeba przyznać, że akurat w tym przypadku Radomir Wit nie miał zbyt wiele roboty, gdyż sędzia Pawełczyk-Woicka podkładała się sama, nie znając odpowiedzi na najprostsze pytania.

Sponsorowane

Podczas piątkowego programu panią Dagmarę Pawełczyk-Woicką zapytano o podstawowe kwestie dotyczące zmian w sądownictwie i orzeczenia TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN. Jak wiemy, zgodnie z postanowieniem Trybunału, które wydano z początkiem czerwca, Polska uchybiła zobowiązaniom ciążącym na niej z mocy Traktatu o UE wówczas, gdy wprowadziła w życie przepisy o systemie dyscyplinowania sędziów. Jako że, szefowa KRS-u, jest również sędzią, te pytania nie powinny sprawić, jej żadnej trudności. W trakcie okazało się jednak, że to dziennikarz ma większe pojęcie o wprowadzonych przepisach i zmianach, niż sama sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Kompromitacja szefowej KRS

Sponsorowane

Szefowa KRS nie za bardzo miała pojęcie o czym mówi Radomir Wita. To krótki fragment piątkowego wywiadu:

– I co wynika z tego orzeczenia? – zapytała Pawełczyk-Woicka

– Wynikało m.in. to, że Sąd Najwyższy jest uprawniony do tego, żeby badać to, w jaki sposób została powołana Izba Dyscyplinarna. Zgadza się? – odpowiedział zaskoczony postawą szefową KRS- Radomir Wita

Widząc zmieszanie szefowej KRS dziennikarz zapytał: Czy SN zbadał sprawę Izby Dyscyplinarnej?

Sponsorowane

Na co usłyszał jedynie: Kiedy? 

Dziennikarz nie ustępując dodał: Podejmując połączoną uchwałę izb

Pawełczyk-Woicka odpowiedziała jedynie, że uchwała została wyeliminowana przez Trybunał Konstytucyjny, co Wita zripostował przypominając, że TK jest w pełni spacyfikowany PiS i budzi liczne wątpliwości Komisji Europejskiej.

Po piątkowym programie widzowie nie pozostawili suchej nitki na szefowej KRS-u

Sponsorowane

Po piątkowym wywiadzie w sieci zawrzało, a widzowie zarzucili szefowej KRS-u totalny brak wiedzy i kompetencji. W komentarzach czytamy:

„Radomir udowodniłeś, że możesz ją swobodnie zastąpić, z dużym pożytkiem dla sądownictwa”

„Żenada”

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane