w

500 złotych na wakacje? Ruszy kolejne świadczenie dla Polaków?

Zamysł bonu turystycznego pojawił się w 2020 roku i wynikał z trudnej sytuacji branży turystycznej zrujnowanej pandemią Sars-Cov-2. Pomysł przyjęto bardzo optymistycznie i faktycznie wielu Polaków wyjechało na wakacje. Jako że w tym roku wygasła możliwość jego realizacji, pojawiło się pytanie, czy pojawi się 'bon turystyczny 2023′? Do sprawy odniósł się Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Bon turystyczny dał wielu Polakom możliwość wyjazdu na wakacje, a w trudnych czasach pandemii pomógł choć w małym stopniu podnieść się branży turystycznej, zrujnowanej przez wprowadzane obostrzenia. Świadczenie wynosiło 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych aż 1000 zł.

Sponsorowane

„Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo. Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19”

Bon turystyczny 2023? Planowane jest inne wsparcie branży turystycznej

Sponsorowane

Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i 31 marca ważność przyznanych bonów wygasła. Jako że przed nami okres wakacyjny, znów pojawiło się pytanie o bon turystyczny i o jego ponowne wdrożenie w 2023 roku. O tę kwestię zapytano wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta- Mostowego. Wiceminister stanowczo zaprzeczył, aby planowano wprowadzenie bonu na dotychczasowych warunkach, gdyż państwo musiało by ponieść wydatek rzędu 4 milionów złotych:

„Nie będzie nowego bonu turystycznego w takiej formie, w jakiej funkcjonował wcześniej. Analizowane są natomiast inne formy wsparcia krajowej turystyki”

O jakich formach mowa? Tego na razie nie wiemy. Pozostaje nam cierpliwie czekać na dalsze informacje ze strony rządu.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane