w

Sensacyjne doniesienia w sprawie 800 plus. Świadczenie wzrośnie już od 1 lipca?

To już pewne, że 500 plus wzrośnie o 300 zł. Jednak wciąż pozostaje pytanie, od kiedy wyższe świadczenie wejdzie w życie. Według pierwszych założeń miał to być 1 styczeń 2024 r. Dziś jednak mówi się o tym, że 800 plus trafi do polskich rodzin jeszcze w tym roku.

27 czerwca 2023 roku rząd przyjął projekt ustawy waloryzującej 500 plus. Według projektu świadczenie 500 plus ma od 1 stycznia wynosić już 800 zł. Okazuje się jednak, że szef Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, zapowiedział zmiany w wysokości świadczenia, które mają mieć miejsce jeszcze w tym roku. Na antenie Polsat News mówił:

Sponsorowane

„To jest po pierwsze kiełbasa wyborcza, a po drugie Koalicja Obywatelska już dawno powiedziała: sprawdzam”

„To jest zwykła waloryzacja, która należy się przy wszelkiego rodzaju świadczeniach, złożyliśmy projekt ustawy w Sejmie, on oczywiście trafił do zamrażarki, a dziś Kaczyński odkrywa Amerykę”

dodał Borys Budka w dalszej części swojej wypowiedzi
Sponsorowane

Koalicja Obywatelska zapowiada złożenie poprawki dotyczącej 500+

Szef Koalicji Obywatelskiej zapowiedział, że w momencie, kiedy PIS wprowadza zmiany w trakcie roku budżetowego tak i KO złoży poprawkę dotyczącą wcześniejszej waloryzacji 500 plus:

„Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mówili, że nie da się zmienić budżetu w czasie roku budżetowego. I co zrobili? Przedłożyli nowelizację budżetu bez 800 plus (…) To powiemy drugi raz sprawdzam. Otóż przy pracach nad zmianami w budżecie, który zapoczątkował rząd PIS, również złożymy taką poprawkę”

zapowiedział szef KO

800+ jeszcze w tym roku?

Budka dodał, że KO chciałaby aby waloryzacja nastąpiła od 1 lipca bieżącego roku. Jako że czasu zostało mało, miałaby ona przewidywać ewentualne wyrównania. W dalszej części wywiadu dodał, że Kaczyński zapewne nie zgodzi się na tego typu rozwiązanie, gdyż waloryzacja 500 plus ma być dla niego kartą przetargową do wygranej w wyborach:

„To jest przede wszystkim pokazanie, czy rząd PiS tylko mówi i próbuje zastawić na wyborców swego rodzaju pułapkę, czy też ma dobre intencje. Podejrzewam, że to pierwsze, więc Kaczyński nie zgodzi się na waloryzację świadczenia 500 plus od 1 lipca”

Borys Budka dodał, że waloryzacja należy się „ludziom najsłabszym”. Wyraził tym samym sprzeciw dla partii Szymona Hołowni, który ma głosować przeciwko 800 plus. Lider Polski 2050 napisał niedawno na Twitterze:

„Zagłosujemy przeciwko 800 plus, bo to marnowanie pieniędzy pod wybory. Zbudujemy Polskę gospodarną, która zainwestuje te pieniądze w naszą przyszłość”

 
Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane