w , ,

500+ dla małżeństw? Nowy projekt w sejmie.

Brothers91, Getty Images Signature

Mamy już 13 i 14 emeryturę. W 2022 r. wpłynęła do sejmu nowa petycja o świadczenie 500+ dla małżeństw. Na czym ma polegać nowe świadczenie i komu będzie się należało?

Do sejmu wpłynął nowy projekt o świadczenie 500+ dla seniorów. To pomysł na uhonorowanie małżeństw z długim stażem. Pieniądze należałyby się parom, które w jednym związku małżeńskim są minimum 40 lat. Twórcy projektu tłumaczą go trudną sytuacją seniorów, których niska emerytura nie starcza na jedzenie i leki. Comiesięczny dodatek w kwocie 500 zł byłby dla nich dodatkowym zastrzykiem gotówki.

Sponsorowane

Minister Rodziny o propozycji 500+ dla Seniorów.

Mamy rok 2023, ale na razie nie ma pozytywnej odpowiedzi rządu na złożony projekt. Marlena Maląg- Minister rodziny w rozmowie z RMF FM przyznała, że obecnie rząd nie zajmuje się tą sprawą i nie wiadomo czy i kiedy świadczenie wejdzie w życie.

Sponsorowane

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie – dla kogo?

Na ten moment małżeństwa z długim stażem, minimum 50-letnim mogą liczyć na medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Nie jest to jednak związane z dodatkowymi pieniędzmi, a jest tylko miłym gestem skierowanym w stronę seniorów.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane