w

Warszawa: Paraliż na S8. Woda zalała samochody.

Źródło: fakt.pl

Dziś przez Polskę przeszły potężne nawałnice. Zdecydowanie w najgorszej sytuacji jest Warszawa, gdzie pod wodą znalazła się trasa S8, a także wiele domów i gospodarstw.

Około godziny 12.35 przez stolicę przeszła potężna nawałnica, która sparaliżowała ruch w całym mieście. Największe problemy pojawiły się w momencie zalania trasy S8, gdzie nieprzejezdne są obydwie jezdnie na wysokości Bielan. Komenda Stołeczna Policji wydała komunikat w którym czytamy:

Sponsorowane

„Pomiędzy wiaduktem ul. Mickiewicza a Wybrzeżem Gdyńskim w związku z obfitymi opadami deszczu doszło do zalania trasy S8. Przejazd w obu kierunkach jest zablokowany. Organizowane są objazdy. Na miejscu jest Wydział Ruchu Drogowego.”

Warszawa pod wodą. Trasa S8 nieprzejezdna.

W związku z tym nie można przejechać ani w kierunku Białegostoku, ani Poznania. Dyżurny Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że utrudnienia na jezdni mogą potrwać nawet kilka godzin. Ogromny ruch i zalane samochody sprawiają, że służby ratunkowe z pompami mają problem z dotarciem na miejsce. Korek na S8 sięga kilkunastu kilometrów. Niestety to nie jedyne miejsce w którym na podróżujących czekają niemałe utrudnienia. Podtopienia występują w całej Warszawie, Piastowie, Pruszkowie i Michałowicach. Służby ratunkowe odebrały już około 30 zgłoszeń z prośbą o pomoc. Głównym zadaniem służb jest obecnie wypompowanie wody, a także udrożnienie wypustów deszczowych, które blokowane są przez gałęzie i liście.

Sponsorowane

Trasa S8 pod wodą. Zablokowana trasa w obu kierunkach! Trasa zalana została na wysokości osiedla Potok na Żoliborzu. Historia zatoczyła koło jak kilka lat temu dosłownie tak samo wyglądała trasa s8! Korek ma kilkanaście kilometrów w jedną i drugą stronę! Omijajcie to miejsce! Na miejscu nie ma żadnych służb!WTP informuje: Utrudnienia w kursowaniu linii: 112,132,134,156,186,518,705,735Z powodu zablokowanego przejazdu trasą S8 na wysokości Parku Kaskada autobusy wyżej wymienionych linii skierowano na trasę objazdową w obu kierunkach:… – Trasa S-8 – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – Słowackiego – …Pominięte zespoły przystankowe:Os. Potok 03Os. Potok 04Park Kaskada 05Park Kaskada 06

Posted by Miejski Reporter on Wednesday, August 30, 2023

Wodne szaleństwo na S8. Ponieważ cały czas nieprzejezdna jest trasa S8 pod Mickiewicza trzy osoby postanowiły wykorzystać ten czas bardziej rekreacyjnie pływając po trasie na desce typu sup. Wody w najgłębszym miejscu jest ponad 50cm. Skąd wiemy? To my pływaliśmy po S8.

Posted by Miejski Reporter on Wednesday, August 30, 2023

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Miniatura:
  • Źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane