w

Dramatyczna noc na południu Polski: Ogromne kule gradu i trąba powietrzna.

Źródło: 112Tarnów.pl

Tragiczna noc w Polsce. Po wielu dniach upałów nastał pogodowy armagedon: trąba powietrzna, wichury, pożary, gradobicie… Mieszkańcy wielu regionów liczą dziś straty po 'superkomórkowej’ burzy, która miała miejsce w nocy.

Dzisiejszej nocy kolejny raz niszczycielski żywioł pokazał swoją siłę. 'Superkomórkowa burza’ to jedno z najgroźniejszych zjawisk burzowych. Ogromne kule gradu wielkości jajek niszczyły szyby i samochody, wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i zrywał dachy, a pioruny uderzały w zabudowania powodując pożary. Do tego na Podkarpaciu pojawiła się trąba powietrzna…

Sponsorowane

Tragiczna noc w Polsce. Straty są ogromne.

Według informacji podanych przez Sieć Obserwatorów Burz trąba pojawiła się w okolicach Przeworska i Leżajska. W jednym momencie około 20 tys. mieszkańców zostało odciętych od prądu. W Małopolsce, a w szczególności w okolicach Tarnowa, ziemia pokryła się białymi kulami gradu. Po przejściu gradobicia, okolica wyglądała tak jakby właśnie spadł śnieg. Nie lepiej było w powiecie przemyskim. W miejscowości Kalników wichura powaliła drzewa i zrywała dachy, a strażacy interweniowali ponad 250 razy. W powiecie jasielskim od uderzenia pioruna zapalił się dom, a w województwie lubelskim strażacy wyjeżdżali na pomoc aż 400 razy. Właściwie ciężko znaleźć region, w którym tej nocy mieszkańcy spali spokojnie. Skutki zniszczeń możemy zobaczyć na zdjęciach i filmach przesłanych przez prywatne osoby.

Sponsorowane

#UWAGA #PILNE🔴⚡ Dzisiejszy wtorek dostarczył nam niezwykłego spektaklu atmosferycznego! Superkomórka burzowa właśnie…

Posted by 112Tarnów.pl – Tarnowski Portal Ratowniczy on Tuesday, August 29, 2023

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Miniatura:
  • Źródło: 112Tarnów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane