w ,

Powrót zimy na weekendzie. Nawet 15 cm śniegu.

jagdi, pixabay

Zima nie chce opuścić naszego kraju. Kolejny atak przewidywany jest na nadchodzący weekend. IMGW rozsyła alerty informujące o trudnych warunkach, na które musimy być przygotowani w najbliższych dniach.

Na weekendzie mocniej posypie. Może spaść nawet 15 cm śniegu, a także mocniej powieje. W górach porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 120 km/h.

Sponsorowane

Nawet do 15 cm śniegu i silny wiatr.

Niż znad Wysp Brytyjskich diametralnie zmieni pogodę w kraju. Już w piątek w nocy możemy spodziewać się największej pogodowej rewolucji. Najgorzej będzie na północnym- wschodzie. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim przewidywane są intensywne opady śniegu, nawet do 15 cm. Kierowcy muszą uważać na gołoledź.

Sponsorowane

A co z sobotą?

W sobotę możemy liczyć na liczne przejaśnienia. Niestety będzie mocno wiało, nawet do 120 km/h. W górach powieje halny. Mimo to temperatury będą dodatnie. Jedynie w Sudetach, wysoko w Beskidach i w Tatrach temperatury spadną poniżej zera. Taka sytuacja utrzyma się przez cały weekend. Według portalu fanipogody.pl na zmiany i wyższe temperatury musimy poczekać do przyszłego tygodnia.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane