w

Nadchodzi wiosna… a może jednak lato? Przed nami wysoki skok temperatur

Xurzon, Getty Images

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach w końcu pozytywnie zaskoczy. Nadchodzi długo wyczekiwana wiosna. Fani wysokich temperatur będą zadowoleni. Temperatury w najbliższych dniach sięgną 21-23 stopni C. Czy nadchodzi wiosna, czy to już lato?

Pierwsza fala upałów pojawiła się w Hiszpanii, gdzie temperatury maksymalne osiągnęły 33 stopnie. W nadchodzący weekend temperatury w Europie wskażą powyżej 20 stopni. Trzecia dekada marca zapowiada się bardzo obiecująco.

Sponsorowane

Wysokie temperatury obejmą całą Europę. Na falę ciepła będą musieli poczekać mieszkańcy regionów północnych i wschodnich. W pozostałej części kontynentu temperatury wzrosną do 20-25 stopni Celcjusza. To dosyć wyjątkowa sytuacja, która już dawno nie miała miejsca.

Na najwyższe temperatury musimy poczekać do przyszłego weekendu. Pogoda w Polsce w najbliższych dniach

Ocieplenie w Polsce, które początkowo prognozowane było na weekend przesunie się w czasie i skok temperatury przewidywany jest na początek kolejnego tygodnia. Od weekendu na który prognozowane jest 12 stopni z każdym dniem temperatura będzie rosła. Najwyższe temperatury przewidziane są na weekend, kiedy termometry pokażą 22 stopnie Celcjusza, a to już iście letnie wskaźniki.

Sponsorowane
Źrodło: Fani Pogody/ YouTube

Który wariant pogodowy okaże się prawdziwy?

Oczywiście jak to z pogodą bywa, sytuacja jest dynamiczna i szybko może się zmienić. Model GFS o którym pisaliśmy powyżej jest bardziej optymistyczny, niż europejski ECMWF, który wskazuje na nieco niższe temperatury. Czas pokaże, który wariant okaże się prawdziwy.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane