w ,

Nadchodzi załamanie pogody: wichury i opady.

thejack, Getty Images Signature

Zima w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Pogoda bardziej przypomina wiosenną, zdarzają się tylko pojedyńcze dni z dużymi mrozami i intensywnymi opadami śniegu. Synoptycy zapowiadają w najbliższych dniach mocne załamanie pogody. Już na weekendzie czekają na nas wichury i sztorm na Bałtyku. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Najbliższe prognozy szykują nam duże zmiany. Do Polski zbliża się niż, który mocno namiesza w pogodzie. Fani Pogody wspominają o sztormie na Bałtyku i silnym wietrze.. Prędkość wiatru w zachodnich krańcach Europy może osiągnąć nawet 170 km/h.

Sponsorowane

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Od środy jesteśmy pod wpływem wyżu Elżbieta. Wyż ten dał się się we znaki głównie ciśnieniowcom. Ciśnienie wzrosło w tym czasie nawet do 1040 hPa. Konsekwencją wyżu były niskie temperatury sięgające nawet do -20 stopni Celcjusza. Od piątku Polska przechodzi pod działanie niżu, który przyniesie do nas silny, porywisty wiatr. Najgorzej ma być z piątku na sobotę, kiedy na Bałtyku prognozowany jest sztorm i silne opady. Na nizinach sytuacja ma być lepsza, wiatr osiągnie tutaj maksymalną prędkość 70-80 km/h.

Sponsorowane

Nadchodzi wiosna?

Jak podaje portal dobrapogoda24.pl 11 lutego możemy spodziewać się umiarkowanych opadów śniegu, mocniej popada jedynie w górach i terenach podgórskich na południu kraju. Druga połowa lutego ma przynieść wzrost temperatury i ocieplenie. Czy to już koniec zimy? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane