w ,

Nad Polskę nadciągają kolejne wichury. Sprawdź kiedy będzie najgorzej.

Richard Greaves, Getty Images

Musimy być przygotowani na kolejne silne powiewy wiatru w naszym kraju. Pogoda nie odpuszcza i wciąż daje nam się we znaki.

Najgorsza będzie noc z poniedziałku na wtorek. To wtedy wiatr osiągnie prędkość 100 km/h na Wybrzeżu. Na nizinach również powieje, ale zdecydowanie słabiej. Mimo wszystko ostrzegawcze alerty drugiego stopnia zostały rozesłane do wszystkich Polaków.

Sponsorowane

Niż Willy nad Polską.

Dorota Pacocha z IMGW-PIB informuje, że obecne warunki związane są z niżem Willy, który znajduje się nad Polską. Dlatego obserwujemy wzrost temperatury i spadek ciśnienia. Temperatura początkiem tygodnia może sięgać do 11 stopni w dzień i 9 stopni C w nocy.

Sponsorowane

Powieje wiatr z prędkością 140 km/h.

Wichury w całym kraju będą słabsze, niż te wywołane przez orkan Otto w zeszłym tygodniu. Możemy spodziewać się deszczu i deszczu ze śniegiem. Powieje z prędkością 85 km/h w centralnej Polsce, 100 km/h na Wybrzeżu i 140 km/h w Sudetach. Zaleca się Polakom pozostawanie w domach i zabezpieczenie rzeczy, które może porwać silnie wiejący wiatr. We wtorek sytuacja powinna się unormować.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane