w

Wybierasz się w podróż? Nie leć do tego kraju!

lucky-photographer, Getty Images

Polacy coraz więcej podróżują i nie są to już tylko wyjazdy turystyczne. Odkąd otworzono granice podróże stały się dla nas czymś codziennym i zupełnie naturalnym, często związanym z wykonywaną pracą. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie kierunki są dla nas odpowiednie, a co najważniejsze bezpieczne.

W ostatnim czasie biura podróży odnotowały wysoki wzrost zainteresowania wycieczkami do Izraela. Ten niewątpliwie piękny kraj, przyciąga Polaków znużonych zimą i przemęczonych pracą. Kuszą zabytki, egzotyczna roślinność, jedzenie i temperatura idealna do zwiedzania. Niestety wybierając Izrael jako kierunek podróży musimy pamiętać o trwającym nieustannie konflikcie na linii Izrael- Palestyna.

Sponsorowane
30.01.2023 r. polska ambasada w Tel Awiwie oraz biuro w Ramallah wydała specjalne oświadczenie skierowane do Polaków informujące ich o tym jak niebezpieczne jest przebywanie w Jerozolimie i innych dużych miastach w kraju. Źródło: YorkPhoto, Getty Images Signature

Oficjalne oświadczenie polskiej ambasady

30.01.2023 r. polska ambasada w Tel Awiwie oraz biuro w Ramallah wydała specjalne oświadczenie skierowane do Polaków informujące ich o tym jak niebezpieczne jest przebywanie w Jerozolimie i innych dużych miastach w kraju. W punktach najbardziej obleganych przez zwiedzających coraz częściej dochodzi do zamieszek, demonstracji i starć z władzami. Należy również uważać na najważniejsze punkty turystyczne w których może dojść do ataków terrorystycznych. Są to m.in.: obiekty sakralne czy bazary. 

Sponsorowane

W związku z zaognioną sytuacją w tym kraju Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do Polaków o rezygnację lub przełożenie swoich wyjazdów do Izraela i Palestyny do momentu wyciszenia się konfliktu. Osoby, które muszą wyjechać powinny zachować szczególną ostrożność, unikać dużych zgromadzeń, demonstracji, a w razie ataku schować się w specjalnych schronach oznaczonych na pomarańczowo “public shelter”. Warto pamiętać, że znakiem zbliżającego się niebezpieczeństwa są syreny alarmowe, a schron można opuścić nie wcześniej jak 10 min po zakończeniu sygnału.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane