w

Hiszpania niedostępna dla turystów? Czy mimo wielu ograniczeń warto wybrać ten kraj na wakacje?

Cervusvir, pixabay

Po długiej przerwie w podróżowaniu spowodowanej pandemią koronawirusa Polacy wracają do podróżowania. Do najpopularniejszych kierunków należą Turcja i Hiszpania. Hiszpanię w tamtym roku odwiedziło aż 1,5 miliona polskich turystów.

W tym roku hiszpańskie miasta wprowadzają wiele ograniczeń dla zwiedzających. Okazuje się, że Hiszpania jest zmęczona nadmiarem podróżujących. Najwięcej ograniczeń wprowadza Barcelona. Czego możemy się spodziewać podróżując po tym mieście?

Sponsorowane
  • Ograniczenia liczby turystów oprowadzanych przez lokalnych przewodników.
  • Mniejszej liczby statków przypływających do Barcelony i przewożących turystów.
  • Mniejszej bazy łóżek dostępnych w hotelach.

Dodatkowo Barcelona chce zrezygnować z rozbudowy lotniska na większe, a dla osób, które chcą budować nowe hotele powstaną dodatkowe ograniczenia i utrudnienia.

Sponsorowane

Barcelona stawia na bogatych turystów.

Te wszystkie obostrzenia tłumaczone są nadmiarem turystów przebywających na niewielkim obszarze miasta. Między zdaniami można wyczytać, że Barcelona chce postawić na małą ilość bogatych turystów, a nie na olbrzymie tłumy z których zarobek jest niewielki.

Wprowadzenie limitu dla podróżujących?

Poza Barceloną ograniczenia wprowadziła również Majorka, Ibiza i Wyspy Kanaryjskie. Część z miast i wysp Hiszpańskich pracuje nad tym, aby rozłożyć obłożenie turystów na cały rok, a nie na pojedyncze sezony. Jeśli to nie zadziała kolejnym krokiem będzie wprowadzenie limitu odwiedzających.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane