w , ,

Duże zmiany na lotniskach. Koniec z wyjmowaniem elektroniki i przelewaniem płynów.

leezsnow, Getty Images Signature

Każdy kto choć raz leciał samolotem wie jak problematyczne jest spakowanie bagażu. Spełnienie wszystkich norm dotyczących wagi i pojemności, oraz tego co można, a czego nie można przewieźć w podróżnej torbie powodowało ogromny stres, który często zabierał nam przyjemność z podróżowania.

Nowy system kontroli bagaży wykorzystujący technologię 3D.

Sponsorowane

Na szczęście z tym już koniec. W Hiszpanii wprowadzono nowo system kontroli bagaży. Zgodnie z nowym system wykorzystującym technologię 3D, nie trzeba będzie już wyjmować przedmiotów z bagaży, a będzie on prześwietlany przez specjalne urządzenie. Inne kraje europejskie już testują nową technologię. Na ten moment do zmiany przymierzają się Holandia i Wielka Brytania, a w 2024 r. ma to być już obowiązkiem na wszystkich europejskich lotniskach.

Koniec z przelewaniem żeli i szamponów.

Sponsorowane

Hiszpania wprowadziła nowy system na najbardziej popularnych lotniskach, czyli Madryt-Barajas i Barcelona-El Prat. W przyszłym roku mają dołączyć pozostałe porty lotnicze. Według wstępnych przewidywań do 2024 roku zostanie również zniesiony limit przewożonych płynów. Nowe przepisy znacznie przyspieszą ruch i zniosą dotychczasowe niedogodności związane z podróżowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane