w , , ,

Często latasz samolotem i zabierasz ze sobą dziecko? Koniecznie przeczytaj!

kimberrywood, Getty Images

Od wczoraj zmieniły się przepisy dotyczące odprawy na lotniskach. Nowe przepisy dotyczą głównie pasażerów, które podróżują ze swoimi pociechami.

Na lotnisku czeka cię miła niespodzianka. Jak informuje Anna Michalska- rzeczniczka straży granicznej według nowych przepisów dzieci powyżej 12 lat o wzroście minimum 140 cm będą mogły korzystać z bramek automatycznej kontroli. Dzieci te muszą też posiadać biometryczne dokumenty.

Sponsorowane

Bramki automatycznej odprawy granicznej to nowoczesne biometryczne bramki, które wykorzystywane są do samodzielnej odprawy pasażerów podróżujących do i z państw spoza strefy Schengen, co znacząco skraca czas odprawy i przepustowość lotniczych przejść granicznych. To prosty w obsłudze i intuicyjny system kontroli, dzięki któremu podróżni podczas przekroczenia granicy samodzielnie mogą skanować swój dokument, przykładając go do czytnika

dodaje Anna Michalska

Na ten moment tego typu nowoczesne bramki znajdują się na lotniskach:

  • Gdańsk- Rębiechowo
  • Poznań- Ławica
  • Warszawa- Modlin
  • Kraków- Balice
  • Warszawa- Okęcie
  • Wrocława- Strachowice
Sponsorowane

Anna Michalska podkreśla, że z bramek mogę korzystać obywatele państw UE, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Szwajcarii. Warunkiem jest posiadanie biometrycznych dokumentów podróży. Rozwiązanie to ma znacznie ułatwić ruch podróżnych przed kolejnym sezonem wakacyjnym.

Jak działają nowe bramki?

Pasażer przed wejściem skanuje swoje dokumenty, a po wejściu przez bramkę zostaje poddany weryfikacji biometrycznej. Sprawdzone są w ten sposób: odciski palców, wizerunek twarzy i zgodność dokumentów. W bramkach zakodowane są dane straży granicznej, dzięki czemu od razu wiadomo czy np. dana osoba nie jest poszukiwana przez policję. Sprawdzanie trwa kilka sekund i znacznie przyspiesza odprawę. Dlatego bardzo dobrą wiadomością jest obniżenie wieku sprawdzanych pasażerów.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane