w

Przed nami wiosna. Sprawdź kiedy sadzić cebulę i czosnek?

sonnenbrunnen, pixabay

Z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny. Przełom lutego i marca to najlepszy czas na posadzenie cebuli i czosnku. Sprawdź jak to zrobić prawidłowo?

Sadzenie czosnku.

Sponsorowane

Czosnek ma dwie odmiany: jarą i ozimą. Różnią się one okresem wegetacyjnym, barwą główek i wielkością. Na wiosnę sadzi się czosnek jary. Przed rozpoczęciem sadzenia należy zadbać o glebę. Powinna być dobrze spulchniona. Następnie ząbki czosnku umieszczamy w rowkach na głębokości ok. 3 cm. w odległości ok. 8 cm. jeden od drugiego. Czosnek sadzimy końcem marca lub początkiem kwietnia. Wszystko zależy od tego czy występują przymrozki czy nie. Jeśli posadzimy go w marcu możemy liczyć na zbiór w okolicach sierpnia. Musimy pamiętać o regularnym ogławianiu, czyli usuwaniu kwiatów, co sprawi, że główki mogą być nawet dwukrotnie większe.

Sadzenie cebuli.

Sponsorowane

Sadzenie cebuli nie jest trudne. Warto pamiętać o jednej ważnej rzeczy, że cebula lubi glebę próchniczą o pH 6,5-7 i że należy dbać o to, aby regularnie usuwać chwasty. Najlepiej sadzić cebulę w tunelu w miejscu przewiewnym i przestronnym. Dzięki temu ochronimy ją przed atakiem mączniaka pospolitego. Cebulę dymkę sadzimy w marcu, gdyż ewentualne przymrozki nic jej nie zrobią, a cebulę z rozsady warto zasadzić końcem lutego lub początkiem marca. Należy zadbać o odpowiednią ilość światła i warto zasilić glebę kompostem. Jeśli chodzi o podlewanie, cebula lubi być podlewana często, ale w małych ilościach. Zbiór cebuli przypada na okres kiedy szczypior załamie się w połowie cebul.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • haps.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • sonnenbrunnen, pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane