w

Nie możesz zasnąć? Wypróbuj sposób stosowany przez komadosów

TwilightShow, Getty Images Signature

Stres i życie w ciągłym biegu sprawia, że coraz więcej Polaków narzeka na bezsenność. Wszechobecna elektronika i wpatrywanie się w ekran telefonów i telewizorów jeszcze mocniej pogłębią ten problem. Istnieje jednak sprawdzony sposób na szybkie zaśnięcie stosowany przez komandosów wojskowych.

Aby nauczyć się szybko zasypiać potrzeba około 6 tygodni regularnego treningu

Sponsorowane

Metoda stosowana przez żołnierzy została opublikowana w książce 'Relax and Win: Championship Performance”. Według autorki Sharon Ackman aby nauczyć się szybko zasypiać potrzeba około 6 tygodni. Tyle czasu zajęło armii i pilotom wdrożenie tej metody w życie. Po tym okresie aż 96% z nich potrafiło zasnąć w ciągu dwóch minut mimo niesprzyjających warunków: stresu, hałasu i po wypiciu kawy.

Spróbuj afirmacji.

Sponsorowane

Aby szybko zapadać w sen należy nauczyć się rozluźniać mięśnie i uwolnić mózg od myślenia. W relaksacji może przydać się powtarzanie w głowie afirmacji: „nie myśl, nie myśl, nie myśl…”. Warto przyjąć wygodną postawę i rozluźniać mięśnie po kolei, zaczynając od głowy, ramion, a kończąc na udach i stopach. Sposób ten jest wysoce skuteczny, ale wymaga regularnego treningu. Musimy również nastawić się na to, że na efekty trzeba będzie chwilę poczekać.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane