w

Polacy przyznali się ile dają do weselnej koperty? Kwoty są naprawdę kosmiczne

Źródło: Dmitry Galaganov/ Shutterstock

Rozpoczął się sezon weselny. Polacy najczęściej planują śluby w okresie wiosny, lata i jesieni. Mało które pary decydują się na zaplanowanie uroczystości zimą. W związku z tym pojawiło się pytanie ile dać na wesele? Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach koszty organizacji wesela są ogromne, wzrosły i kwoty wkładane do koperty.

Organizacja przyjęcia weselnego to dla pary młodej olbrzymi wydatek. W zależności od miejscowości, w której odbywa się przyjęcie, a także zaproszonej liczby gości oraz dodatkowych zachcianek państwa młodych, ślub może pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy. Bywa i tak, że młodzi, czy też ich rodzice zaciągają kredyty, aby zorganizować swoim pociechom wyjątkową uroczystość. Przyjęło się, że zaproszony gość powinien zapłacić za siebie i drugą połówkę z nawiązką, tak aby impreza choć po części zwróciła się młodym. I tutaj pojawiają się dylematy gości.

Sponsorowane

Ile dać na wesele? Polacy wzięli udział w sondzie TikTokera

Sprawę postanowił rozstrzygnąć TikToker DJ Paweł Śledziona, znany z rad udzielanych przyszłym małżonkom. Mężczyzna przeprowadził sondaż wśród Polaków i zapytał ile wkładają do weselnych kopert. Wyniki ankiety okazały się zaskakujące, a TikToker w szybkim tempie zdobył 70 tys. lajków. Świadczy to o tym, że temat jest jak najbardziej aktualny i cieszy się dużym zainteresowaniem. Ale do rzeczy. W ankiecie padły mocno zróżnicowane kwoty. Część z nich naprawdę zwala z nóg. Okazuje się, że w 2023 r. minimum włożone do koperty to od 1500 do 2000 zł i nie mówimy tu o osobach z najbliższej rodziny. Jeśli chodzi o najbliższych członków rodziny padały kwoty sięgające nawet 10 000 zł. Odpowiedzi różniły się od stopnia spokrewnienia, ale znaleźli się również tradycjonaliści, którzy decydują się na zakup konkretnego prezentu dla młodych.

Sponsorowane
@djpawelsledziona

Daj znać czy uważasz, że kwoty podane w filmie są adekwatne do realiów 2023 roku czy może za wysokie lub zbyt niskie? W następnym filmie poznamy opinie przechodniów na organizację wesela pod kątem dzieci. Nie przegap kolejnego odcinka! Za obietywem oczywiście niezawodny @RaceBannon2809 😎🎬 #wesele #wesele2023 #weselebezdiscopolo #wesele2024 #weselneinspiracje #dekoracje #dekoracjeweselne #sondauliczna

♬ dźwięk oryginalny – DJ 📀 Paweł Śledziona
  • Źródła:
  • goniec.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Dmitry Galaganov/ Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane