w

Dlaczego kot podgryza? Zwróć uwagę na ten gest, twój zwierzak chce ci przekazać coś ważnego.

Irina Zharkova, Getty Images

Każdy właściciel kota wie, że zwierzak potrafi wyraźnie sygnalizować swoje potrzeby. Kocie „gesty” tj. mruczenie czy łaszenie odczytywane jest jako oznaka sympatii. A co oznacza podgryzanie?

Okazuje się, że kiedy podczas oglądania tv kot łapie cię delikatnie zębami za dłoń czy stopę próbuje zwrócić na siebie uwagę. Takie kocie zaczepki są również informacją o sympatii jaką zwierzak cię obdarowuje.

Sponsorowane

Należy odróżnić zachowania kotów i psów. Psy lubią długie głaskanie, a koty nie przepadają za jednostajnym dotykiem. Lubią głaskanie i czesanie, ale trwające raczej krótko. Po czasie relaksu szybko przechodzą do innej aktywności najczęściej opartej na zabawie.

Kot gryzie aby zwrócić na siebie twoją uwagę.

Sponsorowane

Podgryzanie może być znakiem, że kociak ma ochotę na zmianę aktywności. Informacje te wynikają z długoletnich obserwacji zwierzaków szczególnie w relacjach z innymi kotami. Podczas zabaw koty najpierw się tulą i liżą, a za chwilkę przechodzą do psot i zabawy. Podgryzanie jest charakterystyczne również dla kocich mam, które liżą futerko swoich pociech, a za chwile łapią je ząbkami.

Mocne gryzienie i zjeżona sierść mogą oznaczać, że twój maluch czuje się zagrożony.

Kot może gryzieniem okazywać swoje niezadowolenie. Jeżeli dodatkowo kot napina mięśnie, ma położone uszy i zjeżoną sierść oznacza to, że czuje się zagrożony i jest nastawiony na obronę.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane