w ,

Denerwują cię telefony od telemarketerów. Wystarczy jedno zdanie.

A and N Photography

Telemarketerzy zarzucają nas telefonami, oferując kolejne extra oferty. Często mimo braku zainteresowania z naszej strony, naciskają, namawiają i dręczą kolejnymi połączeniami. Co zrobić, aby raz a dobrze uporać się z natarczywymi telemarketerami.

Na początku musimy rozgraniczyć czy dzwoni do nas prawdziwa osoba czy tzw. bot, czyli automat. Głos komputerowego automatu bywa wręcz identyczny jak ten prawdziwej osoby, dlatego coraz trudniej nam rozpoznać kto dzwoni i często wdajemy się w konwersacje z komputerem. W przypadku tego typu telefonu nie masz zbyt wielu opcji. Możesz jedynie zablokować połączenie z danego numeru.

Sponsorowane

Pamiętaj, że po drugiej stronie jest człowiek, który wykonuje swoją pracę.

Inaczej ma się kwestia gdy dzwoni do nas prawdziwy telemarketer. Przede wszystkim musimy zrozumieć, że za słuchawką znajduje się człowiek, który tylko wykonuje swoją pracę. Warto więc powstrzymać wybuchy złości i chwilę porozmawiać. Tym bardziej, że pracownicy infolinii często mają za zadanie podtrzymać rozmowę, gdyż ich pracodawcy rozliczają ich nie tylko z konkretnej sprzedaży ale też z samego czasu jaki trwa rozmowa.

Sponsorowane

Jak szybko uciąć rozmowę z telemarketerem?

Dotychczas łatwo było się pozbyć telemarketera prosząc o adres i dane firmy oraz o skreślenie z bazy danych. Obecnie coraz częściej w rozmowach pada stwierdzenie, że nasz numer został wygenerowany automatycznie i właśnie to sformułowanie pozwala nam szybko pozbyć się telemarketera. Okazuje się, że telefony wykonywane do losowo wybranych numerów, są w Polsce nielegalne. Ze swojej strony możemy o tym fakcie głośno i wyraźnie poinformować osobę dzwoniącą. W przypadku gdyby telemarketer nie odpuszczał należy postraszyć go zgłoszeniem sprawy do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane