w ,

Dekoracyjny hit…mech na ścianie. Zrób go sam.

Katrin_Timoff, Getty Images

Uwielbiamy rośliny w swoich wnętrzach. Dodają koloru, świeżości i świetnie oczyszczają powietrze. W ostatnim czasie odchodzi się od roślin doniczkowych zastępując je całymi dekoracjami ściennymi z mchu. Chcesz w swoim domu poczuć się jak w lesie? Sam wykonaj taką kompozycję.

Aby wykonać kompozycję z mchu potrzebujesz dobrej jakości produktu. Absolutnie nie możesz go zabierać z lasu, gdyż w Polsce mech jest pod ochroną. Na Internecie możesz znaleźć mnóstwo różnych rodzajów mchu. Najlepszy do dekoracji jest mech chrobotek. Możesz kupić sztuczne rośliny, ale znacznie lepiej będzie wyglądał mech naturalny.

Sponsorowane

Mech naturalny nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Nie obawiaj się mchu naturalnego. Gdyż nie wymaga on żadnej szczególnej pielęgnacji i bardzo długo zachowuje swój wygląd. Dobrej jakości mech nie schnie, ani nie żółknie, nie potrzebuje słońca. Sprzyjają mu warunki podobne do tych z lasu, czyli zacienienie i wilgoć, dlatego świetnie sprawdza się w łazienkach, nawet tych bez okna. Co ważne mech jest bezpieczny dla alergików.

Sponsorowane

Jak wykonać dekorację z mchu?

Aby wykonać leśną dekorację potrzebujesz płyty korkowej, kleju florystycznego i mchu. Mech możesz zakupić w różnych kolorach, dzięki czemu stworzysz z niego niepowtarzalne wzory i przepiękne ścianki lub obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane