w ,

Czym się kierować wybierając miejsce na wakacje?

StockSnap, pixabay

Przed nami sezon wakacyjny. Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wakacje zamiast tych spędzanych w kraju. Czym kierować się w trakcie wyboru wakacyjnej miejscówki? Większość z nas myśli o pogodzie, zabytkach, pięknych widokach i dobrym jedzeniu. My dorzucamy jeszcze jeden arcyważny czynnik, którym powinniśmy się kierować. Mowa o bezpieczeństwie. 

W obecnych czasach gdzie co rusz słyszymy o zamachach, trudnej sytuacji politycznej, konfliktach i klęskach żywiołowych warto dokładnie przeanalizować kierunek podróży.

Sponsorowane

Najbezpieczniejszym krajem jest Islandia.

Z pomocą przychodzi nam “mapa ryzyka” stworzona przez brytyjską firmę “Control Risks”, która podaje zestawienie najbardziej niebezpiecznych krajów. Na mapie znajdziemy oznaczenia kolorystyczne, gdzie kolor zielony to najniższe ryzyko (1), a kolor ciemnoczerwony to najwyższe ryzyko wyjazdu (10). Okazuje się, że najbezpieczniejszym krajem do podróżowania jest Islandia i kraje skandynawskie. 

Sponsorowane

Przed wyjazdem pobierz aplikację iPolak.

Żeby sprawdzić jakie kraje są dla nas najmniej bezpieczne warto pobrać na telefon aplikację iPolak gdzie znajdziesz zakładkę “Ostrzeżenia dla podróżujących”. Tam znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat kraju do którego się wybierasz. 

Przed wycieczką zarejestruj się na darmowej stronie: odyseusz.msz.gov.pl, dzięki czemu w razie problemów będziesz mógł liczyć na pomoc Konsula oraz zostaniesz bez problemu zlokalizowany w przypadku gdyby groziło ci niebezpieczeństwo.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane