w ,

Cięte kwiaty… co zrobić aby wytrzymały dłużej?

kirin_photo, Getty Images Signature

Dzisiaj Dzień Kobiet. 8 marca w wielu polskich domach pojawią się bukiety kwiatów. Ich zaletą jest piękny wygląd i zapach, ale dużą wadą, cena i szybkie więdnięcie. Znamy sposób, aby znacznie wydłużyć im życie.

Zapałka zapobiegnie rozwojowi bakterii i grzybów.

Sponsorowane

Możesz oczywiście zainwestować w drogie specyfiki z kwiaciarni, które pozwolą utrzymać kwiaty dłużej. My jednak mamy lepszy pomysł. Prostym patentem na utrzymanie kwiatów ciętych jest wsunięcie zwykłej zapałki w końcówkę łodygi. Kwiaty więdną, gdyż rozwijają się w nich grzyby i bakterie. Wystarczy po podcięciu końcówek do każdej wsunąć zapałkę, skierowaną siarką do góry. Ten prosty patent sprawi, że kwiaty zachowają piękny wygląd znacznie dłużej.

Dodaj do wody tabletkę aspiryny.

Sponsorowane

Mając w domu kwiaty cięte należy pamiętać o regularnym podcinaniu łodyg. Wystarczy ściąć pod kątem 45 stopni około dwóch centymetrów samej końcówki. Należy również stosunkowo często wymieniać wodę. Rób to przynajmniej raz dziennie i staraj się aby świeża woda była wcześniej przegotowana lub przefiltrowana. Warto również dorzucić do wody tabletkę aspiryny, która zadziała jak najlepszy nawóz i sprawi, że kwiaty przetrwają zdecydowanie dłużej.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.o2.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • kirin_photo, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane