w

6 błędów, które popełniamy biorąc prysznic

torwai, Getty Images / tong creator, Pixabay

Codziennie bierzesz prysznic nie zastanawiając się nad tym jak poprawnie powinien wyglądać. Okazuje się, że ta z pozoru prosta czynność może przysporzyć nam wielu problemów skórnych. 

Eksperci od zdrowia i urody wymieniają kilka najważniejszych powodów dzięki którym prysznic może nam zaszkodzić. Są wśród nich:

Sponsorowane

Używanie pod prysznicem myjek lub gąbek

Wiemy doskonale, że bakterie uwielbiają środowisko ciepłe i wilgotne, dlatego przeróżne akcesoria używane do mycia ciała są ich doskonałym siedliskiem. Jeśli dodatkowo gąbka jest szorstka to pocieranie nią skóry, może spowodować rozległe podrażnienia. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z gąbki do mycia staraj się ją często wymieniać i dokładnie osuszać po każdej kąpieli.

Mocny środek myjący

Sponsorowane

Zbyt agresywnie działające składniki mają niekorzystny wpływ na wygląd naszej skóry. Mogą spowodować świąd i pieczenie. Szczególnie uważaj na produkty zawierające w swoim składzie kwasy.

Zbyt wysoka temperatura

Bardzo gorący prysznic może spowodować zawroty głowy, a nawet omdlenie. Ma również negatywny wpływ na naszą skórę uszkadzając jej barierę ochronną  i powodując świąd i podrażnienie.

Jak poprawnie powinien wyglądać prysznic? Źródło: Pexels 2286921, Pixabay
Sponsorowane

Zbyt długa kąpiel pod prysznicem

Optymalna długość kąpieli pod prysznicem to od 5 do 10 minut. Jeżeli kąpiel trwa dłużej skóra traci swój płaszcz hydro-lipidowy, staje się przesuszona i skłonna do alergii.

Mycie włosów pod koniec kąpieli

Eksperci od spraw urody zalecają rozpocząć prysznic od umycia głowy i nałożenia odżywki, następnie namydlenia całego ciała i dopiero na końcu spłukania produktów   z włosów i ciała. Zalecają również golenie ciała pod koniec kąpieli, kiedy włoski są dostatecznie zmiękczone.

Sponsorowane

Częste mycie

Zdarzają się osoby, które biorą prysznic nawet kilka razy dziennie i nie pozwalają  swojej skórze się zregenerować. Pamiętaj, że nadmierna pielęgnacja zamiast pomagać może skutecznie zaszkodzić.

Nie ważne czy weźmiesz prysznic rano, żeby się pobudzić, czy wieczorem, aby się zrelaksować. Najważniejsze, żebyś zwrócił uwagę na tych kilka prostych zasad, które pozwolą ci zadbać o siebie i swoje ciało.

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.onet.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • torwai, Getty Images / tong creator, Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane