w ,

Zniżki dla seniorów. Gdzie możesz nie płacić?

shironosov, Getty Images Pro

Osoby po 60 roku życia z racji wieku mogą sporo zaoszczędzić. W niektórych miejscach w Polsce mogą skorzystać z dużej zniżki, lub nie płacić ani złotówki.

Jak wiadomo emerytury w Polsce nie są zbyt wysokie, natomiast koszty utrzymania już tak. W związku z tym, każdy zaoszczędzony grosz staje się groszem na wagę złota. Transport, zakupy, opieka zdrowotna. Czy mogą być zupełnie darmowe? 

Sponsorowane

Zniżki w komunikacji miejskiej i pociągach.

Komunikacja miejska to pierwsze z miejsc, które warto zapamiętać będąc seniorem. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać osoby po 70 roku życia przebywające w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. Osoby posiadające legitymację rencisty lub emeryta mogą poczuć dużą ulgę podróżując pociągami. PKP i TLK posiadają w swojej ofercie zniżkę na przejazdy wynoszącą aż 37%, a POLREGIO nawet do 50%. Kolejną ulgą dla seniorów jest zwolnienie z podatku radiowo-telewizyjnego, który w Polsce jest obowiązkowy oraz brak opłat za wyrobienie paszportu po 70 roku życia.

Tanie podróżowanie dla Seniorów. Źródło: Wilson, Wilson Lai’s Images
Sponsorowane

Zainwestuj w Kartę Seniora.

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą skorzystać z ulg w ośrodkach kultury, sportu i turystyki. Jest to w Polsce około 3000 miejsc zebranych na stronie stowarzyszenia MANKO. Koszt wyrobienia takiej karty to 35 zł za rok lub 50 zł na dwa lata. Warto więc poinformować rodziców i dziadków, aby nie przepłacali w miejscach w których nie muszą płacić lub mają zniżkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane