w , ,

Zawody w których na pewno znajdziesz pracę. Ile możesz zarobić?

jarmoluk, pixabay

Eksperci rynku pracy wyróżnili, aż 33 zawody na które jest obecnie zapotrzebowanie i które będą popularne w przyszłości. Co to za „zawody przyszłości”?

Na czele zestawienia znalazł się: technik programista, inżynier mechatronik, automatyk, budowlaniec. Te zawody będą najbardziej popularne, ale też bardzo dobrze płatne. Serwis wynagrodzenia.pl opublikował dane, które obejmują aż 2 miliony pracowników z których wynika, że średnie zarobki wynoszą w tych branżach od 4 do 9 tysięcy brutto. Wszystko zależy oczywiście od wykształcenia, doświadczenia i rodzaju pracy. Technik programista, który znajduje się w samej czołówce to wynagrodzenie około 9 310 zł. Inżynier mechatronik 7 810 zł. Automatyk, czyli osoba zajmująca się testowaniem prototypów i kontrolę techniczną urządzeń to zarobki w granicy 7 650 zł brutto.

Sponsorowane

Technicy gospodarki odpadami i monterzy izolacji przemysłowych poszukiwani.

Nowością w zestawieniu są: technik gospodarki odpadami, monter, izolacji przemysłowych, operator maszyn i urządzeń w gospodarce odpadami. Dla przykładu monter izolacji, który naprawia izolacje rurociągów, wymienników ciepła itp. może zarobić ok. 4 770 zł- 6 380 zł.

Młodzi ludzie powinni mieć fach w ręku. Źródło: Monkey Business Images
Sponsorowane

Brakuje specjalistów.

Branże kuszą potencjalnych pracowników zarobkami, gdyż wielu fachowców opuszcza granice naszego kraju i specjalistów zaczyna brakować. Jak wspomina Krzysztof Inglot- ekspert rynku pracy doszło do sytuacji gdzie specjalistów trzeba ściągać z zagranicy.

Celem publikacji już piątego zestawienia zawodów dających gwarancję pracy jest ukierunkowanie młodych osób na naukę w kierunku konkretnych specjalizacji oraz reforma szkolnictwa i przywrócenie szkół zawodowych. Okazuje się, że technicy i robotnicy zarabiają tak samo lub nawet lepiej, niż pracownicy biurowi i administracyjni. Mowa tu głównie o specjalistach z branży górniczej i hutniczej, a także spawaczach i mechanikach.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane