w ,

Ważne informacje dla kredytobiorców. Koniecznie zobacz jak zmienią się twoje raty.

Za nami kolejna posiedzenie Rady polityki Pieniężnej. 8 lutego padły nowe decyzje w sprawie rat kredytów. To informacje, które zainteresują wszystkich kredytobiorców.

W środę NBP zadecydował o utrzymaniu stóp procentowych na tym samym poziomie. To i dobra i zła wiadomość dla posiadaczy kredytu. To już 5 miesiąc kiedy raty stanęły w miejscu. Na razie nie ma mowy o obniżce, która ucieszyłaby Polaków.

Sponsorowane

Wibor 3M spada.

Dlaczego więc, niektóre raty spadają? Chodzi tutaj o 3M Wibor. Ten akurat od listopada się obniża. Bartosz Turek ekspert HRE Investment informuje, że na chwilę obecną osoby, które pobrały kredyty w oparciu o Wibor 3M zauważają około 5 procentowy spadek wysokości rat. Obrazując to na przykładzie. Osoba, która zaciągnęła kredyt na 300 tysięcy na okres 25 lat w listopadzie zapłaciła ratę 2 730 zł, a w lutym zapłaci około 2 630 zł, a tendencja spadkowa ma się utrzymać.

Sponsorowane

Jest nadzieja na spadek stóp procentowych.

Dobra informacja jest taka, że według prognoz stopy nie powinny już rosnąć, a od połowy roku prawdopodobnie zaczną spadać. Wszystko zależne jest od tego czy inflacja się obniży. Bartosz Turek podaje kolejne prognozy dotyczące spadków. Według niego ulgę powinniśmy odczuć w maju 2024 roku, kiedy to rata kredytu zaciągniętego na 300 tysięcy powinna wynieść około 2 160 zł

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane