w ,

Waloryzacja 500+ do 1000 zł? Tym PiS może wygrać wybory

Świadczenie 500+ od samego początku budzi wiele kontrowersji i ma swoich zwolenników, ale też szerokie grono przeciwników. Najnowszy sondaż dla Super Expressu przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster świadczy o tym, że wymagania Polaków mocno wzrosły. Czy czeka nas waloryzacja 500+? Czy PiS zrobi to tuż przed wyborami, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną?

Świadczenie 500+ wprowadzono w 2016 roku. Był to sztandarowy projekt, który zapewnił partii PiS spore poparcie wyborców. Przed nami kolejne wybory, a niezadowolenie Polaków rośnie. W dobie wysokiej inflacji i stale rosnących kosztów życia 500 zł jest warte co najwyżej 300 zł. Eksperci wskazują, że powinno zostać podniesione, gdyż nie jest już taką pomocą jak w 2016 roku. W obecnych czasach jego wysokość powinna wynosić ok. 1000 zł. Co na to PiS?

Sponsorowane

70% ankietowych Polaków uważa, że podniesione świadczenie pozwoli PiS wygrać wybory

W sondażu dla Super Expressu aż 70% ankietowych uznało, że podniesienie świadczenia pozwoli partii rządzącej wygrać kolejne wybory. Zaledwie 10% ankietowanych uznało, że nie będzie to miało wpływu na wynik głosowania. Ze zdaniem 10% ankietowych zgadza się również politolog, prof. Kazimierz Kik.

Sponsorowane

„Elektorat PiS biednieje przez wojnę dlatego 1000 plus na pewno pomogłoby partii Kaczyńskiego w zwycięstwie nad PO”

dodaje prof. Kik w rozmowie z Super Expressem

Waloryzacja 500+, co na to rząd?

Na ten moment podwyżka świadczenia 500+ nie jest planowana. Marlena Maląg – minister rodziny w rozmowie z Radiem Zet zaznaczyła, że w chwili obecnej nie podwyżka jest istotna, ale kompleksowe wsparcie dla rodzin. Była to odpowiedź odnosząca się do zarzutów Ryszarda Petru, który w Radiu Zet zasugerował, że PiS jest w stanie podnieść wysokość świadczenia, aby tylko wygrać nadchodzące wybory.

Sponsorowane

„Nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus. Ryszard Petru wie lepiej co planuje PiS? Dla nas liczy się kompleksowe wsparcie dla rodzin. Na ten moment nie pracujemy nad zmianami”

poinformowała Marlena Maląg w rozmowie z Radiem Zet

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane