w ,

Sprzedajesz na Allegro i OLX? Czeka cię kontrola?!

Aslan Alphan, Getty Images Signature

Sprzedajesz dużo przedmiotów na Allegro, Olx i podobnych stronach? Już za niedługo możesz zostać skontrolowany przez Urząd Skarbowy. Skąd te zmiany? Nowa ustawa jest wynikiem dostosowania polskiego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

Kto będzie kontrolowany?

Sponsorowane

Unia Europejska chce monitorować osoby, które sprzedają dużo towarów w Internecie. Dotyczy to osób, które wykonały w ciągu roku transakcje na kwotę 2 tysięcy euro, czyli około 9500 zł, lub osób które dokonały minimum 30 transakcji. Co ważne obydwa te warunki muszą być spełnione w obrębie jednej platformy na której sprzedajemy.

Łukasz Kacprzyk zaznacza w rozmowie z Rzeczpospolitą, że jeżeli te przepisy wejdą w życie, będzie można je obejść w prosty sposób. Wystarczy, że użytkownik sprzeda 30 przedmiotów za kwotę 2 tysięcy euro na trzech różnych platformach.

Na baczności muszą mieć się również te osoby, które wystawiają na platformach ogłoszenia związane z wynajmem. W tym wypadku limity nie będą obowiązywały.

Sponsorowane

Nie wiadomo kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Platformy sprzedażowe będą musiały kontrolować użytkowników i zdawać stosowne raporty. W innym wypadku będą im grozić wysokie kary. Czy i kiedy przepisy wejdą w życie? Tego jeszcze nie wiadomo.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.msn.com Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Aslan Alphan, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane