w , ,

Rzeszowski zakład drobiarski “Res-Drob” ogłasza upadłość. Co dalej?

korhan_oztunc, Getty Images

1 lutego 2023 roku sąd w Rzeszowie ogłosił upadłość zakładu “Res-Drob”. Zakład zatrudniał 230 osób i współpracował z ponad dwustoma dostawcami. Eksportował swoje towary do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Wietnamu, Hongkongu i Kazachstanu. Co dalej z losem pracowników?

Lokalne media przekazały informacje według których firma już od kilku lat miała opóźnienia w płatnościach i wypłacała pracownikom wypłaty w ratach. Lesław Zawada, wiceprezes sądu rejonowego ogłosił, że: 

Sponsorowane

Postanowienie o upadłości Res-Drobu oznacza, że władztwo nad tą firmą przejmuje syndyk. To on zdecyduje o przyszłości tej firmy. Syndyk może postanowić, że Res-Drob będzie kontynuować działalność gospodarczą i produkcję. Może też podjąć decyzję o wygaszeniu produkcji, zamknięciu firmy i wtedy nastąpi proces jej likwidacji.

Syndyk nie planuje zwolnień.

Sponsorowane

Syndyk ogłosił, że nie podjął jeszcze żadnych konkretnych decyzji co do upadłej spółki. Jan Zawada zapewnił, że na razie nie są planowane żadne zwolnienia, a pracownicy dostaną zaległe wypłaty. Syndyk wystąpił w tej sprawie do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Na ten moment zakład jest w trakcie inwentaryzacji. 

Działalność zakładu w ostatnich latach nie była jednoznaczna. W połowie 2021 zakład przystąpił do European Chicken Commitment i chwalił się “wdrażaniem wysokich standardów ECC w zakresie poprawy dobrostanu zwierząt”, jednocześnie nie płacąc wypłat swoim pracownikom. 

Okoliczni mieszkańcy liczą na przeniesienie siedziby firmy.

To co jednych zmartwiło, drugą część okolicznych mieszkańców ucieszyło. Część z nich już od dawna narzekało na sąsiedztwo spółki i liczą, że obecna sytuacja przyczyni się do przeniesienia przedsiębiorstwa poza Rzeszów.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane