w , ,

PIT-37 rozlicz sam lub skorzystaj z gotowego rozliczenia.

piotr290, Getty Images

Złożenie PIT-u jest obowiązkiem każdego pracującego i zatrudniającego pracowników Polaka. PIT-37 to uproszczony formularz deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT-u przeciętnemu Kowalskiemu nastręczało wiele trudności. Na szczęście w ostatnich latach dużo się zmieniło w tej kwestii? Sprawdź czy sam musisz męczyć, czy może już nie?

Każdy kto składa PIT przez Internet odczuje ogromną ulgę. Od 2019 roku zmieniły się przepisy i gotowe rozliczenie przygotowuje dla nas Ministerstwo Finansów. Wystarczy zalogować się na stronie mObywatel, login.gov.pl, profil zaufany i przez e–PIT i sprawdzić prawidłowość rozliczenia lub wprowadzić ewentualne zmiany.

Sponsorowane

Rozliczenie zostanie zaakceptowane 2 maja 2023 r.

Możesz również nie logować się na stronę i niczego nie sprawdzać. W tym przypadku gotowe rozliczenie zostanie zaakceptowane 2 maja 2023 r, czyli w ostatni dzień rozliczenia podatkowego.

Na jakiej podstawie wyliczone jest twoje zeznanie? Ministerstwo Finansów wylicza zeznacie w oparciu o PIT-11, 40A/11A i PIT-8C.

Sponsorowane

Według danych Ministerstwa Polacy otrzymają ok. 7 mld złotych zwrotu.

PIT wysłany tradycyjnie zostanie rozliczony w ciągu 3 miesięcy, a ten złożony przez Internet w ciągu 45 dni. Według danych Ministerstwa Finansów Polacy otrzymają łącznie ok. 7 mld zł zwrotu.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane