w ,

Najcenniejsze banknoty z czasów PRL-u. Sprawdź czy nie masz ich w domu.

Janusz Pienkowski, JANUSZ PIENKOWSKI's Images

Masz w domu banknoty z czasów PRL-u? I uważasz, że są już bezużyteczne? Nie do końca. Okazuje się, że posiadacze takich banknotów mogą nieźle zarobić.

Od tego jaki to banknot i w jakim stanie został zachowany zależy ile możesz na nim zarobić. Kolekcjonerzy tylko czekają na unikatowe perełki.

Sponsorowane

Sprawdź rok i numer seryjny banknotu.

Jakie banknoty cieszą się największą popularnością? Wszystko zależy od roku produkcji. Im starsze tym cenniejsze. Tysiączłotówka z 1975 r. to ok.350 zł dla sprzedającego. Ale nie tylko rok ma znacznie. Liczą się też cechy szczególne. Niski numer seryjny banknotu sprawia, że zyskuje on na wartości. Dużo można zarobić na pieniądzach, których numer seryjny jest jedną cyfrą poprzedzoną samymi zerami. Chętnie kupowane są też takie, gdzie numer seryjny stanowi ciąg tych samych liczb lub tworzy ciąg z lustrzanym odbiciem: 1234321.

Sponsorowane

Najlepiej zarobisz na banknotach, które nie były w obiegu.

Im banknot lepiej zachowany tym lepiej. Jeśli wcale nie był w obiegu i posiada oryginalny połysk i ostre rogi dostaniesz za niego więcej, niż za banknot przyniszczony.

Dla przykładu banknot z wizerunkiem J. Bema z 1982 roku kosztuje 79 złotych. A banknot dwustu złotych z 1976 zł to aż 399 zł.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • nowosci.com.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Janusz Pienkowski, JANUSZ PIENKOWSKI's Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane