w

Masz dziecko? Należy ci się coś jeszcze jeden dodatek poza 500+.

DGLimages, Getty Images

Państwo oferuje coraz więcej dodatków, które pomagają Polakom w tych trudnych gospodarczo czasach. Każdy kto ma dzieci wie jak wiele jest różnych wydatków. Poza jedzeniem i uwielbianymi przez dzieci przekąskami, są to również wydatki na buty, ubrania, książki, wycieczki i zabawki.

Rodzicom pomagają pieniądze, które oferuje państwo. 500+ i świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego to tylko dwie z opcji z których rodziny wychowujące dzieci mogą skorzystać. Mało kto pamięta o jeszcze jednym dofinansowaniu, które należy się prawie wszystkim Polakom. Prawie…gdyż trzeba spełnić jeden, ważny warunek.

Sponsorowane

Do 400 zł dopłaty za żłobek.

Świadczenie żłobkowe, czyli tzw. 400+ to pieniądze o które mogą się starać osoby, które mają dzieci w wieku żłobkowym. Co istotne z dodatkowych pieniędzy mogą skorzystać nie tylko rodzice dzieci żłobkowych, ale też tych, które uczęszczają do klubu/klubiku dziecięcego lub są pod opieką opiekunki. Jest to więc ogromne wsparcie, które pozwoli pokryć część wydatków związanych z naszą małą pociechą.

Sponsorowane

Korzystasz z RKO nie dostaniesz dodatkowych środków.

Istotną kwestią jest fakt, że pobieranie 500+ nie wyklucza rodziców ze skorzystania z 400+. Z pieniędzmi muszą się pożegnać jedynie ci rodzice, którzy korzystają z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Od 1 kwietnia rusza nabór wniosków.

Sponsorowane

Wysokość przyznanych środków zależy od kwoty, którą musimy przeznaczyć na żłobek. Kwota 400 zł to kwota maksymalna jaka może zostać nam przyznana. Dokładna wysokość świadczenia zostanie nam podana po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku. W bieżącym roku o dofinansowanie można starać się od 1 kwietnia.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • wrc.net.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • DGLimages, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane