w , ,

Dobre wiadomości dla posiadaczy czworonogów. Można starać się o dofinansowanie.

JACLOU-DL, pixabay

Osoby posiadające psy lub koty mogą poczuć dużą ulgę, korzystając z dofinansowania na zabieg sterylizacyjny swojego czworonoga. 

Okazuje się, że niektóre miasta i gminy finansują zabiegi nawet do kwoty 500 zł. Jest to olbrzymia ulga dla właścicieli, a także korzyść dla społeczeństwa. Główną ideą tego projektu jest kontrolowanie populacji zwierząt i walka z bezdomnością czworonogów. Według specjalistów w Polsce z każdym rokiem rośnie liczba zwierzaków pozostających bez opieki, a schroniska już od dawna są przepełnione i szukają dla swoich podopiecznych domów zastępczych.

Sponsorowane

Pieniędzy nie otrzymamy do ręki.

Aby takie dofinansowanie otrzymać należy udać się do konkretnego urzędu i złożyć wniosek. W każdym mieście urząd może narzucić swoje specjalne warunki i ograniczenia dotyczące przyznania środków. Kiedy środki zostaną przyznane musimy pamiętać, że nie otrzymamy ich do ręki. Dalsze kroki podejmują urzędnicy, którzy przelewają przyznane pieniądze na konta firm wykonujących daną usługę sterylizacji lub czipowania.

Sterylizacja ma zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób oraz wydłużyć życie zwierzakom.

Sponsorowane

Na chwilę obecną pieniądze uzyskasz w największych polskich miastach.

Na ten moment pieniądze można uzyskać w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie. Biorąc pod uwagę obopólną korzyść właścicieli psów i kotów oraz gmin i miast należy się spodziewać, że wkrótce to grono miast się powiększy.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane