w , ,

300+ dla osób dojeżdżających do pracy.

Maridav

Mało kto wie o tym, że jeśli dojeżdżamy do pracy przysługuje nam specjalna ulga na dojazdy. W obecnych czasach, każde dodatkowe środki mogą być na wagę złota, dodatkowe pieniądze mogą wspomóc domowy budżet. Sprawdź czy należą ci się te środki?

Warunek, który musisz spełnić aby dostać świadczenie to odpowiednia ilość kilometrów, którą pokonujesz w drodze do pracy. Jeżeli zakład znajduje się w twoim mieście możesz dostać nawet 250 zł, co w skali roku daje 3 tysiące złotych. Jeśli pracujesz poza miastem kwota może ta wynieść nawet 300 zł (ryczałt), czyli 3600 zł w roku. 300+ nie dostaniesz do ręki. Ulga zalicza się do ryczałtu, który zwiększa koszty przychodu i tym samym obniża opodatkowanie i z tego właśnie korzysta pracownik.

Sponsorowane

Odlicz ulgę w rozliczeniu PIT.

Pracownik może nie wiedzieć, że ten rodzaj ulgi jest wliczony w jego pracę, gdyż często pracodawca uwzględnia tą dodatkową ulgę podczas obliczania wynagrodzenia. Jeżeli twój szef tego nie robi, możesz sam odliczyć stosowną ulgę podczas rozliczania PIT-u 37. Dane o kosztach dojazdu wpisujemy w okienku D lub w PIT-36 w sekcji E.

Sponsorowane

300+ nie należy się osobom dojeżdżającym do pracy samochodem.

Ważna informacja jest taka, że świadczenie zostaje przyznane osobom, które dojeżdżają do pracy autobusem, pociągiem, komunikacją miejską. Nie wlicza się tu ceny paliwa i dojazdu samochodem. Aby się rozliczyć potrzebujesz więc udokumentować przejazdy opłaconymi biletami.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane