w ,

Wyjątkowa moneta: 2 euro warte 150 tysięcy euro. Sprawdź czy nie masz jej w portfelu.

coyot, pixabay

Tak! To możliwe. 2 euro warte jest fortunę. Znany portal aukcyjny opublikował cechy szczególne monet na których można nieźle zarobić.

EBay to portal aukcyjny na którym co jakiś czas publikowane są poszukiwane i jak się okazuje cenne monety. Jedną z nich jest moneta 2 euro posiadająca szczególną cechę, pożądaną przez kolekcjonerów. Wspomniana moneta ma szczególnie głęboką krawędź, która wynika z błędu podczas jej produkcji. Taki drobny szczegół sprawia, że jest ona wyjątkowa i czyni z niej „absolutnie wyjątkowy okaz”.

Sponsorowane

Najbardziej pożądanymi monetami, są te o szczególnych cechach. Może to być m.in. niedokładność mennicy, jakaś wada materiałowa lub błąd w biciu tak jak jest to w przypadku wspomnianej wyżej monety.

Jakie błędy zdarzają się na monetach?

Sponsorowane

Błędy podczas produkcji monet zdarzają się rzadko, a jeśli już taki okaz się pojawi od razu budzi zainteresowanie i chęć posiadania wśród kolekcjonerów. Jakie pomyłki zdarzają się na monetach?

  • zły format
  • niedokładna krawędź
  • wadliwy napis
  • źle wypośrodkowane bicie: odcięte gwiazdki na krawędzi czy przesunięty okrąg rdzenia

Historia zna różne przypadki pomyłek – 2 euro warte fortunę

  • 1 euro wybite na monecie 50 centów
  • irlandzkie 2 euro na których widnieje napis Holandia
  • euro na którym wybito nieaktualną mapę Europy
Sponsorowane

Cenne są nie tylko monety, które posiadają jakieś szczególne błędy. Przykładem są monety, których wyprodukowano mało. Dla przykładu 2 euro pochodzące z Andory, Monako, San Marino czy Watykanu to monety bardzo pożądane przez kolekcjonerów.

Przede wszystkim sprawdź autentyczność 'unikatowej’ monety.

Warto przyjrzeć się posiadanym w portfelu monetom, ale z rezerwą podchodzić do cen na eBayu. Wartość niektórych z nich często liczona jest w tysiącach, ale kwoty pięciocyfrowe zdarzają się rzadko. W przypadku kiedy znajdziemy inaczej wyglądającą monetę przede wszystkim musimy sprawdzić jej autentyczność, gdyż najwięcej błędów znajduje się na monetach podrobionych. Warto więc zachować czujność i rozwagę.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane