w

Wystarczy 2 zł, aby twoje ściany wyglądały jak nowe.

LightFieldStudios, Getty Images

W urządzaniu wnętrz zapanowała moda na jasne kolory. Duża ilość światła, optyczne powiększenie przestrzeni i olbrzymia uniwersalność w doborze dodatków i ewentualnych zmian sprawiły, że Polacy pokochali różne odcienie bieli i szarości. Duża ilość zalet przewyższa jedną olbrzymią wadę. Na jasnych kolorach widać dobrze nawet najmniejszą plamkę. Na szczęście są na to proste patenty.

Każdy kto ma w swoim domu dzieci i zwierzęta wie o czym mowa: kredki i farbki na białych ścianach to codzienność prawie każdego rodzica. Dodatkowo na ścianach osadzają się kurz, pyłki roślin i tłuszcz.

Sponsorowane

Co robić gdy na ścianach pojawią się nieestetyczne plamy?

Już na samym etapie malowania, zainwestuj w droższą farbę o właściwościach zmywalnych. W jej przypadku większość plam zetrzesz wilgotną szmatką.

Aby doczyścić brudne ściany nie musisz inwestować w drogie środki. Jeśli twoje wnętrza są pomalowane zwykłą farbą zacznij od ich delikatnego odkurzenia miękką szczotką. Następnie zrób test i w najmniej widocznym miejscu przetrzyj powierzchnię mokrą szmatką. Sprawdzisz w ten sposób czy kolor nie zacznie się ścierać. Następnie wymieszaj 2 litry wody ze szczyptą sody oczyszczonej, 1/4 szklanki octu i 1/4 szklanki amoniaku. Czystą ściereczką nawilżoną w domowym środku przetrzyj miejsca gdzie znajdują się plamy.

Sponsorowane

Szkolna gumka, mąka ziemniaczana czy szare mydło? Co wybrać?

Innym prostym i tanim sposobem na brudne ściany jest zwykła szkolna gumka- zetrzesz nią np. ślady kredek.

W kuchni w przypadku tłustych plam zastosuj mąkę ziemniaczaną. Mąka wchłonie tłuszcz i pozostawi ściany zupełnie czyste.

Mąka ziemniaczana usunie tłuste plamy/ Źródło: Elisabeth Coelfen
Sponsorowane

Kiedy powyższe sposoby nie działają wypróbuj szare mydło. Przetrzyj ściany mydłem rozpuszczonym w wodzie, a na koniec przetrzyj czystą ściereczką.

Pamiętaj o tym, że plamy szybciej usuniesz na świeżo. Nie zwlekaj więc i wypróbuj jeden z naszych tanich, domowych sposobów.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • genialne.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • LightFieldStudios, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane