w

Usuń pleśń z łazienki domowym sposobem.

extender01, Getty Images

Pleśń wygląda bardzo nieestetycznie, a dodatkowo jest groźna dla zdrowia. Ciepło i wilgoć to idealne warunki do jej rozwoju. Czarne plamy na fugach i silikonie w łazience to znak, że musisz zacząć działać. Jak to zrobić nie kupując drogich, chemicznych środków?

Pamiętaj o tym, że łatwiej zapobiegać, niż leczyć. To przysłowie sprawdza się również w przypadku pleśni w łazience. Żeby jej zapobiec dokładnie wietrz pomieszczenie po każdej kąpieli i zadbaj o prawidłową wentylację. Najlepiej jakbyś wycierał silikon i fugi po każdym zmoczeniu. To jednak może okazać się czasochłonne i denerwujące.

Sponsorowane

Jeżeli już pleśń się pojawi zastosuj domowe sposoby.

Sięgnij po sodę oczyszczoną i ocet. Te dwa tanie i proste środki dostępne w każdym domu działają dezynfekująco i skutecznie usuwają zabrudzenia. Wystarczy, że wymieszasz 100 ml octu z 100 ml wody i dodasz 20 gram sody oczyszczonej. Powstałą mieszankę nałóż na fugi. Po około pół godziny od nałożenia suchą szczoteczką wyszorujesz pleśń i inne zabrudzenia z wszystkich zakamarków.

Pasta do zębów- sprawdzony sposób w walce z pleśnią/ Źródło: Karolina Grabowska, Pexels
Sponsorowane

Spróbuj wykorzystać pastę do zębów.

Kolejnym sposobem w walce z pleśnią jest pasta do zębów. Pasta ma świetne właściwości ścierne i z łatwością wytrze pleśń z fug i sprawi, że kolor będzie wyglądał jak nowy. Nie ważne jakiego rodzaju użyjesz. Możesz również przygotować własną pastę. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą ocet i proszek do pieczenia. Po zakończeniu czyszczenia fugi umyj wodą i dokładnie osusz.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane