w , ,

Roztocze i bakterie w twojej pościeli. Istnieje prosty sposób, żeby się ich pozbyć.

leolintang, Getty Images

Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, które często są przyczyną alergii. Najlepsze jest dla nich ciepłe i wilgotne środowisko. Ich pokarmem jest martwy naskórek, dlatego najczęściej spotkamy je w materacach, pościeli i kocach.

Samo przebieranie i wietrzenie pościeli nie wystarczy, aby pozbyć się niechcianych domowników. Możemy je zniszczyć wysoką temperaturą, trzeba jednak uważać aby nie poniszczyć delikatnych materiałów. Na początek sprawdź zalecenia producenta. Na metce sprawdzisz jaką temperaturę prania zaleca.

Sponsorowane

Pierz w wysokiej temperaturze i prasuj pościel.

Aby pozbyć się grzybów, roztoczy i bakterii należy prać w temperaturze minimum 60 stopni C i wyższej. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Co zrobić z pościelami, których nie możesz poddać działaniu wysokiej temperatury w pralce. Z pomocą przychodzi żelazko. Wprowadź do swojej rutyny prasowanie pościeli po każdym praniu. Para i wysoka temperatura poradzą sobie z roztoczami, które przetrwały pranie w pralce.

Sponsorowane

Jak często prać i zmieniać pościel?

Tak naprawdę im częściej tym lepiej. Mimo że wydaje nam się, że przecież w pościeli tylko śpimy nocą i nie jest brudna, to właśnie tam gromadzi się najwięcej niechcianych gości. Jeśli kąpiemy się codziennie warto to robić raz w tygodniu, jeśli rzadziej warto zmieniać pościel co 2-3 dni.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane