w ,

Roztocza i bakterie w twoim łóżku. Pamiętaj o regularnej zmianie pościeli!

TianaV, Getty Images

Pajęczaki, bakterie i roztocza bytują w miejscach ciepłych i wilgotnych. Łóżko jest więc dla nich idealnym 'mieszkaniem’. Aby uchronić się przed nimi i przed alergiami, które powodują musisz pamiętać o częstej zmianie pościeli.

Śpimy w łóżku przeciętnie 8 h. Po całym dniu pracy marzymy o tym, żeby się położyć i odpocząć. Aby móc spokojnie się zrelaksować i uchronić przed ewentualnymi chorobami musimy pamiętać o częstej zmianie pościeli. Częstej, czyli jakiej?

Sponsorowane

Jesteś alergikiem! Zmieniaj pościel nawet dwa razy w tygodniu.

Ciężko tutaj podać jednoznaczną odpowiedź. Osoby, które pilnują wieczornego prysznica mogą to robić raz na około 2 tygodnie. Jeśli jednak nie kąpiesz się codziennie, lub wolisz robić to rankiem powinieneś zmieniać pościel nawet raz na tydzień. Na częstą zmianę pościeli są skazani również alergicy i osoby, które lubią spać ze zwierzętami. Nasze ukochane pupile bywają siedliskiem wielu bakterii, które przenoszą się na pościel i materac.

Sponsorowane

Pierz pościel w temperaturze 60 stopni, a po wypraniu jeszcze ją wyprasuj.

Samo zmienianie pościeli to nie wszystko. Należy pamiętać o tym, aby zmieniona pościel była wyprana w wysokiej temperaturze. Najczęściej producenci pościeli umieszczają na metce informacje o praniu w 40 stopniach. Taka temperatura nie uszkodzi materiału, ale nie uchroni nas przed bakteriami. Najlepiej byłoby prać pościel w minimum 60 stopniach. Jeśli boisz się o to, że taka wysoka temperatura uszkodzi pościel możesz wyprasować ją żelazkiem z użyciem pary. Tak wyprana i wyprasowana pościel może dać ci gwarancję, że pozbyłeś się niechcianych lokatorów.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane