w ,

Piękne hiacynty w twoim oknie. Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy.

kemo1980, Getty Images

Przełom lutego i marca to czas kiedy na zewnątrz i w domu rozkwitają pierwsze kwiaty zwiastujące nadejście wiosny. Po długiej, szarej zimie już nie możemy doczekać się kolorów w naszych wnętrzach. Idealnym sposobem aby poczuć wiosnę w domu jest zasadzenie hiacyntów.

Hiacynty są doceniane za piękne kolor i subtelny zapach.

Sponsorowane

Wyraziste, żywe kolory to główna zaleta tych skromnych kwiatków. Ale nie tylko, piękny zapach nada świeżości naszym wnętrzom. Jak sprawić, żeby hiacynty szybko zakwitły i utrzymały kwiaty jak najdłużej. Mamy na to prosty patent.

Odpowiednie światło i regularne podlewanie to klucz do sukcesu.

Sponsorowane

Ogrodnicy radzą, że najważniejszą sprawą w pielęgnacji hiacyntów jest ich odpowiednie podlewanie. Nie można dopuścić do suchej ziemi, gdyż wtedy kwiaty szybko zwiędną. Pamiętaj, aby kwiaty podlewać systematycznie raz na tydzień. Bardzo ważne jest aby podczas dolewania wody nie moczyć cebulki i liści. W innym wypadku roślina zacznie gnić. Kiedy pojawią się zielone liście, możesz zwiększyć częstotliwość podlewania do dwóch razy w tygodniu. Pamiętaj o tym, że wszystkie kwitnące rośliny potrzebują dla prawidłowego rozwoju światła. Ustaw donice z hiacyntami w miejscu lekko nasłonecznionym. Niewielka ilość słońca i regularne podlewanie sprawią, że hiacynty na długo zagoszczą w twoim domu.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane