w

Jak doczyścić garnki i przypalone patelnie? Zastosuj domowe sposoby.

aydinynr, Getty Images Signature

Nie musisz wyrzucać wszystkich starych garnków i zniszczonych patelni. Zaschnięty i przypalony tłuszcz jest trudny do usunięcia, ale możemy się go pozbyć używając składników dostępnych w każdym domu.

Jeśli nie czyścimy garnków regularnie, nie mamy co liczyć na to, że wyczyścimy zabrudzenia zwykłym płynem do naczyń. Musimy być przygotowani na troszkę więcej pracy, nie ominie nas też szorowanie.

Sponsorowane

Pasta do zębów, ocet i soda oczyszczona- doskonałe trio czyszczące.

Możemy sobie pomóc składnikami dostępnymi w domu. Wystarczy zrobić gęsty środek mieszając: pastę do zębów, sodę oczyszczoną i troszkę octu. Specyfik nałożony na spód garnka i patelni rozpuści stary brud. Po około 20 minutach twardą szczotką z powodzeniem doczyścisz zabrudzone powierzchnie. Należy pamiętać, żeby szczotka nie była zbyt ostra, aby nie uszkodzić emaliowanej warstwy naczynia i nie porysować garnka z wierzchu.

Sponsorowane

A co w przypadku przypalenia?

Jeśli twoje garnki są w środku przypalone wypróbuj inny sposób. 2 łyżki sody rozpuść w wodzie i wlej do garnka. Mieszanki powinno być tyle, aby przykryła całe dno do wysokości przypalenia. Następnie zagotuj wodę i cały czas mieszając za pomocą drewnianej łyżki zdrapuj spaleniznę. Po chwili zabrudzenia znikną bez śladu.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • genialne.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • aydinynr, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane