w

Domowe patenty na wyczyszczenie baterii łazienkowych.

yokaew, Getty Images

Armatura łazienkowa ma częsty kontakt z wodą i zachodzi kamieniem. Dodatkowo pojawiają się na niej nieestetyczne zacieki. Jak się ich szybko pozbyć. Zastosuj domowe patenty.

Zamontuj filtr zmiękczający wodę.

Sponsorowane

Na początek warto sprawdzić twardość wody w domu i zamontować specjalne filtry zmiękczające. Dzięki temu unikniesz częstego sprzątania łazienki. Jeśli nie masz takiej możliwości zastosuj się do naszych rad.

Przede wszystkim pamiętaj o czyszczeniu łazienki w miarę często. Regularność to klucz do sukcesu. Im starsze zabrudzenia tym więcej pracy dla ciebie. Staraj się po każdym użyciu wycierać baterie do sucha, miękką ściereczką z mikrofibry.

Sponsorowane

Uważaj na sklepowe środki.

Uważaj na ostre środki chemiczne. Żrące składniki szybko poradzą sobie z brudem, ale też mogą uszkodzić delikatną chromowaną powierzchnię. Lepiej sama stwórz środek, który wcale nie musi być gorszy od swoich sklepowych odpowiedników.

Do czyszczenia łazienki wykorzystaj:

  • sodę oczyszczoną- wystarczy z wody i sody zrobić pastę. Sodą możesz wyczyścić chromowane baterię. Nie czyść nią czarnych powierzchni.
  • kwasek cytrynowy- kwasek lub cytryna z powodzeniem domyją wszelkie zacieki z mydła oraz kamień, a dodatkowo pięknie nabłyszczą powierzchnię.
  • ocet- to znany środek stosowany na wiele zabrudzeń. Nigdy nie stosuj octu samego, a po rozcieńczeniu z wodą.
  • olej- olej spożywczy świetnie sprawdzi się w czyszczeniu czarnej armatury.
Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane