w

Cudowny środek dla roślin doniczkowych. Działa jak nawóz.

chorboon_photo, Getty Images AlekZotoff, Getty Images

Chcesz mieć w domu piękne kwiaty i rośliny? Nie musisz kupować żadnych specjalnych środków. Kiedy zauważasz, że rośliny marnieją, tracą liście i więdną koniecznie wypróbuj tą metodę.

Żółknięcie i opadanie liści często spowodowane jest niedoborem azotu. Środki kupowane w sklepach są drogie, a mimo wysokiej ceny nie zawsze pomagają. Zamiast kupować kolejną butelkę nawozu zastosuj żelatynę. Żelatyna to białko, powstałe dzięki zagotowaniu kolagenu zwierzęcego. Znana jest w kuchni jako składnik galaretek. Mało kto wie, że dzięki dużej zawartości azotu sprawdzi się idealnie w pielęgnacji roślin domowych.

Sponsorowane

Żelatyna dobra nie tylko w kuchni.

Żeby wzmocnić rośliny rozpuść łyżkę żelatyny w szklance gorącej wody i wymieszaj. Mieszankę przelej do konewki i dodaj ok. 750 ml zimnej wody. Miksturą podlewaj rośliny raz na dwa tygodnie, a w okresie wegetacji raz na miesiąc. Dzięki tej prostej czynności system korzeniowy roślin będzie odżywiony, a liście będą zdrowe i błyszczące.

Sponsorowane

Najlepsza mieszanka dla kwiatów oczyszczających powietrze.

Domowa mieszanka z żelatyny sprawdzi się głównie w pielęgnacji skrzydłokwiatów, fikusów i sansewerii, czyli roślin, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • kobieta.wp.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • chorboon_photo, Getty Images
  • AlekZotoff, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane