w

Chcesz żeby twoje rośliny uginały się od kwiatów? Wypróbuj te proste triki.

pixelshot

Chcesz, żeby twoje kwiaty zakwitły jak szalone? Mamy na to proste patenty. Już zawsze będziesz dosypywać te rzeczy do doniczek.

Jeśli widzisz, że twoje kwiaty nie rosną i gubią liście pomyśl o ich odżywieniu przy użyciu nawozu. Nie mówimy tu oczywiście o nawozach kupowanych w sklepach ogrodniczych, ale o takich, które możesz stworzyć sama. Naturalny nawóz jest bezpieczny dla Ciebie i o wiele tańszy, niż jego chemiczne odpowiedniki.

Sponsorowane

Skórka z banana to bogactwo potasu, wapnia i fosforu.

Na początek wykorzystaj skórkę z banana. Skórka tego owocu posiada cenne witaminy i minerały, wśród których znajdziemy: potas, wapń i fosfor. Wykorzystać możesz ją na różne sposoby. Wystarczy, że wysuszysz skórkę w piekarniku i pokruszysz do kwiatka, lub wymoczysz w wodzie, którą podlewasz rośliny.

Jak wykorzystać fusy z kawy.

Sponsorowane

Jesteś fanką małej czarnej? Po wypiciu kawy nie wyrzucaj zaparzonych fusów, a wsyp je do doniczki w której rosną kwiaty. Możesz również wykorzystać ten „nawóz” do roślin rosnących w ogrodzie. Fusy z kawy mają w sobie dużo potasu, a dodatkowo przyciągną dżdżownice, które świetnie spulchniają ziemię.

Mąka ziemniaczana/ kukurydziana jako domowy nawóz do kwiatów.

Mąka ziemniaczana i kukurydziana posiadają te same właściwości co banan i idealnie sprawdzają się w pielęgnacji roślin domowych. Wyciąg troszkę ziemi z kwiatka i dosyp na to miejsce mąki. Całość ponownie zasyp ziemią. Po pewnym czasie zauważysz jak twoje rośliny pięknie kwitną.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane