w

Zarzuty dla Jakuba W. i Janusza P. Mężczyznom grozi kara pół miliona złotych.

Janusz P. i Kuba.W przed sądem? Prokuratura w Warszawie postawiła prezenterowi i byłemu posłowi zarzuty, z których wynika, że obaj bezprawnie reklamowali napoje alkoholowe w Internecie. Zarzuty dla Jakuba W. i Janusza P. – jaka kara grozi mężczyznom?

Kuba W. znany publiczności telewizyjnej showman i Janusz P. były polityk, prowadzą wspólny biznes. Manufaktura Piwa Wódki i Wina, bo tak nazywa się spółka obu panów produkuje piwa regionalne i zajmuje się tworzeniem innych projektów alkoholowych. W produkcję alkoholi sygnowanych logo Manufaktury Piwa Wódki i Wina zaangażowanych jest aż siedem zakładów. Lokalne produkty alkoholowe można zakupić w sklepach: Żabka, Netto, Auchan, Carreffour, Dino, Aldi czy Stokrotka. Jednym z nich jest np. piwo BUH, które ma nawiązywać smakiem i nazwą do konopii czy wódka wyBUHowa.

Sponsorowane

Miał być wspólny biznes i duże pieniądze, a co rusz pojawiają się nowe problemy. W zeszłym roku w czerwcu ogłoszono, że firma Janusza P. i Kuby W. jest zadłużona na 55 milionów złotych, a teraz Super Express poinformował o kolejnych problemach Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Zarzuty dla Jakuba W. i Janusza P.

Sponsorowane

Okazało się, że obaj mężczyźni od kilku lat reklamowali w swoich mediach społecznościowych alkohole wysokoprocentowe tj. wódkę, okowitę czy whisky. Jednak w zgodzie z naszym prawem taka działalność jest zabroniona, stąd i problemy firmy i zarzuty sądowe. Mężczyźni będą sądzeni na mocy art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Co ciekawe jeśli sąd zasądzi o winie obu panów, mogą oni otrzymać karę w wysokości nawet pół miliona złotych. Informacje zdobyte przez Super Express potwierdził Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych, na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz.”

mówił Marek Skrzetuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

    Sponsorowane